Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ଏନଇଇଟିରେ ମାର୍କ ୦/୭୨୦ : ହତବାକ ହୋଇଗଲେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦରଜା ବାଡେଇଲେ ଅମରାବତୀର ଝିଅ

21/10/2020 at 6:50 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧|୧୦ :  ନିଟ୍ ପରୀକ୍ଷା ଫଳକୁ ନେଇ ଲାଗି ରହିଥିବା ବିବାଦ ଥମିବାର ନାଁ ନେଉନାହିଁ । ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଓଏମଆର ସିଟ୍ ସ୍କୋର ସହ ସମାନ ହେଉ ନଥିବା କିଛି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଆଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ନେଇ ଅମରାବତୀର ଜଣେ ଛାତ୍ରୀ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ ମୋଟ୍ ୭୨୦ ମାର୍କରୁ ୦ରଖିଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ସେ ଆପତ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଆଉ ଜଣେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ୨୧୨ ରଖିଥିବାରୁ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି । କାରଣ ସେ କରିଥିବା ଗଣନାଠାରୁ ମାର୍କ କମ୍ ଆସିଛି ।

ବସୁନ୍ଧରା ଭୋଜାନେ ନାମକ ଜଣେ ଛାତ୍ରୀ ନିଟ୍ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ । ସେ ୭୨୦ରୁ ୬୦୦ ମାର୍କ ପାଇବେ ବୋଲି ଆଶା କରିଥିଲେ । ସେ ଜଣେ ଭଲ ଛାତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ । ତାଙ୍କର ଦଶମରେ ୯୩.୪ ପ୍ରତିଶତ ଓ ଦ୍ୱାଦଶରେ ୮୧.୯ ପ୍ରତିଶତ ମାର୍କ ରହିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ନିଟ୍ ପରୀକ୍ଷାରେ ତାଙ୍କୁ ୦ ମିଳିଛି । ତାଙ୍କ ଉତ୍ତର ଖାତାର ପୁନଃ ମୂଲ୍ୟାୟନ ହେଉ ବୋଲି ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଉତ୍ତର ଖାତାକୁ କୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଆଡମିସନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଉପରେ ଅନ୍ତରୀଣ ରୋକ୍ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଆବେଦନ ହୋଇଛି ।

ଆବେଦନ ପରେ କୋର୍ଟ ଏନଟିଏ ବା ନ୍ୟାଶନାଲ ଟେଷ୍ଟିଂ ଏଜେନ୍ସି ସହ ସମସ୍ତ ପକ୍ଷକୁ ନୋଟିସ ପଠାଉଛନ୍ତି । ଜଷ୍ଟିସ ଅତୁଲ ଚନ୍ଦୁରକର ଓ ନୀତିନ ସୂର୍ଯ୍ୟବଂଶୀଙ୍କ ବେଞ୍ଚ୍ ଏହାର ଶୁଣାଣି ଆସନ୍ତା ୨୬ରେ କରିବେ ।

ଏହାବ୍ୟତୀତ ବୁଲଦାନାର ଜଣେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ମାତ୍ର ୨୧୨ ନମ୍ବର ପାଇଛନ୍ତି । ସେ ଓଏମଆର ସିଟ୍ ଦେଖିବା ପରେ ୭୦୦ରୁ ଅଧିକ ମାର୍କ ରଖିବେ ବୋଲି ଆଶା କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ମାର୍କ ପାଇବା ପରେ ସେ ନିରାଶ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ।

ଏନଟିଏ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବିନୀତ ଯୋଶୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସମସ୍ତ ଅଭିଯୋଗର ତର୍ଜମା କରାଯିବ । ତେବେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା । ଯାହା ପରେ ଭୁଲ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା । ସେହିପରି ଜଣେ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କିଛି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ପରୀକ୍ଷାରେ ଭଲ କରିବା ଚାପରେ ଥାଆନ୍ତି । ଖରାପ ହୋଇଥିଲେ ସେମାନେ ଓଏମଆରରେ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ କରିଥାନ୍ତି । ଯାହା ପରେ କୋର୍ଟରେ  ଭୁଲ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥାଏ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts