Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ବିହାର ବିଧାନସଭା: ନୀତିଶ କୁମାରଙ୍କ ପାଇଁ ଭୋଟ ମାଗିଲେ ଲାଲୁଙ୍କ ବୋହୂ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା, ଜାଣନ୍ତୁ କହିଲେ କ’ଣ

22/10/2020 at 11:23 AM

ଛପରା ୨୨/୧୦: ବିହାର ବିଧାନସଭାକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ପ୍ରଚାର ବେଶ ସରଗରମ ରହିଛି। ନିର୍ବାଚନରେ ଯେଉଁ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ହେବ ଅପେକ୍ଷା ଥିଲା ତାହା ଏବେ ଧୀରେ ଧୀରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଉଛି। ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନତା ଦଳର ମୁଖିଆ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ବୋହୂ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ରାୟଙ୍କର ରାଜନୀତିରେ ଏଣ୍ଟିକୁ ନେଇ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ଲାଗି ରହିଥିଲା। ଏବେ ଏହାର ସ୍ଥିତି ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଉଛି କହିଲେ କିଛି ଭୁଲ ହେବ ନାହିଁ। ବୁଧବାର ସେ ବାପା ଚନ୍ଦ୍ରିକା ରାୟଙ୍କ ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାର ସହ ମଞ୍ଚ ସେୟାର କରିବାରୁ ତାଙ୍କର ସକ୍ରିୟ ରାଜନୀତିରେ ଆସିବା ସଙ୍କେତ ମିଳିଛି।

ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ କୌଣସି ରାଜନୈତିକ ମଞ୍ଚରୁ ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ଭୋଟ ମାଗିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ସେ କହିଲେ ତାଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟାୟ ହୋଇଛି। ଯାହାକୁ ବିହାର ଜନତା ବୁଝିପାରୁଛନ୍ତି। ବାପା ଚନ୍ଦ୍ରିକା ରାୟଙ୍କୁ ଜିତାଇବା ପାଇଁ ସେ ଏଠାକୁ ଆସିଥିବା କହିଲେ। ଏହା ସହ ନୀତିଶଙ୍କୁ ପୁଣିଥରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରାନ୍ତୁ ବୋଲି ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ।

ସେ ଏ କଥା ବି କହିଛନ୍ତି କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନଜର ଆସିବେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ତୀର ଚିହ୍ନରେ ବଟମ ଦବାଇବେ କାରଣ ଏହା ପରସାରର ସମ୍ମାନର କଥା। ଏଥିରୁ ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ ବାରି ହେଉଛି ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସେ ରାଜନୀତିରେ ସକ୍ରିୟ ଭାବେ ସାମିଲ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ସିଏମ ନୀତିଶ କୁମାର ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କ ବୋହୂ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ରାୟଙ୍କୁ ଢ଼ାଲ କରି ଲାଲୁଙ୍କ ପରିବାରକୁ ବେଶ ଭଲଭାବେ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ। ଏହା ସହ ମହିଳାଙ୍କ ଅପମାନ ବିହାର ଜନତା ସହ୍ୟ କରିବେ ନାହିଁ ସେ କହିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ସିଏମ ନୀତିଶ କହିଛନ୍ତି ବିହାରରେ ପ୍ରତିଟି ଘରେ ବିଜୁଳି ପହଞ୍ଚିଛି ଓ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଗାଁରେ ସୋଲାର ଲାଇଟ ଲାଗିବ। ଯାହା ଦ୍ବାରା ଲୋକଙ୍କ ବିଜୁଳି ସଞ୍ଚୟ ହେବ ଓ ଗାଁ ଆଲୋକିତ ହେବ। ଲାଲୁଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ମଧ୍ୟ ନୀତିଶଙ୍କ ସଭାରେ ହଙ୍ଗାମା କରିବାରୁ ବାଦ ପଡ଼ି ନାହାନ୍ତି।

   Related Posts