Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଭତ୍ତା କେଳେଙ୍କାରୀ ପଲିଟିକ୍ସ: ଠୋସ୍ ଆକ୍ସନ ଦାବି କଲେ ବିଜେପି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ, କରିବେ ବ୍ଲକ ଘେରାଉ

3/07/2020 at 7:04 PM

ଭଦ୍ରକ୩/୭: ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଜୀବିତ ଦର୍ଶାଇ ସେମାନଙ୍କ ଟିପଚିହ୍ନ ଦେଇ ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା ହଡପ ଘଟଣାର ନୂଆ ମୋଡ ନେଇଛି । ଦୁର୍ନୀତିରେ ଲିପ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛି ବିରୋଧୀ। ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା କଳେଇ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଭୂତ ନେଉଛି ଭତ୍ତା। ଏହି ଖବର ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନରେ ପ୍ରସାରଣ ହେବା ପରେ ବି  ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଇ ନାହିଁ। ଏବେ ଜିଲ୍ଲା ବିଜେପିର ଏକ ଟିମ୍‌ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିବା ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଥିବା ବେଳେ କଂଗ୍ରେସ କହିଛି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ହେଲେ ବ୍ଲକ ଘେରାଉ  ହେବ।

ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା କଲେଇ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଏହି ଭଳି ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଛି। ଏହି ଭତ୍ତା କେଳେଙ୍କାରୀର ତଥ୍ୟ ଭିତ୍ତିକ ଖବର ପ୍ରସାରଣ କରିଛି ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନ । ଏହି ପଞ୍ଚାୟତରେ ବହୁ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଏ ଏନ୍‌ ଏମ୍‌ ନିଜ ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଭତ୍ତା ରେଜିଷ୍ଟରରେ ମୃତବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଟିପଚିହ୍ନ ଦେଇ ଟଙ୍କା ଚାଲୁ ହେଉଛି। ସୂଚନା ଅଧିକାର ଆଇନ୍‌ରେ ଏହି ତଥ୍ୟ ଏବେ ଜିଲ୍ଲାରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ଏତେ ପ୍ରମାଣ ପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ ଆକ୍ସନକୁ ଆସୁନି।

ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନରେ ଖବର ପ୍ରସାରଣ ପରେ ଏବେ ବିଜେପି କହିଛି ଯେ, ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। ଯଦି ପ୍ରଶାସନ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ନିଅନ୍ତି। ତେବେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଏନେଇ ଭେଟିବ ଟିମ୍‌ ଆଉ ଦାବି କରିବ। ଯେମିତି ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ । ଏହି ତଥ୍ୟ କୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆଣିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ରମଣ ନେଇ ଭଦ୍ରକ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହେଲାଣି ।  ଏପଟେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କୁ ତଥ୍ୟ ଦେବାପରେ ତଦନ୍ତ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବେ।

   Related Posts