Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ : ହାଇଓ୍ୱାକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୦ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃଆରୀ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍ଲାଇନ୍: ଏବେ ସିନେମା ହଲ୍ରେ ବସି ପାରିବେ ୫୦%ରୁ ଅଧିକ ଦର୍ଶକ, ସଭିଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ସ୍ଵିମିଂ ପୁଲ୍
  • ||
  • ଜାମିନ ସତ୍ତ୍ଵେ ଜେଲ୍‌ରେ ରହିବେ ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ‌
  • ||
  • ବିସିସିଆଇର ଘୋଷଣା-ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||

ଏପ୍ରିଲ ୧୫ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ରେଳବାଇର ସମସ୍ତ ସେବା, କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁସାରେ ଚାଲିବ ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଟ୍ରେନ୍

5/04/2020 at 2:52 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୫/୦୪ : ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ସମସ୍ତ ରେଳ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ, କର୍ମଚାରୀ, ଗାର୍ଡ, ଟିଟିଇ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ରୁ ନିଜ ନିଜ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଫେରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ପାଇବା ପରେ ଟ୍ରେନ୍ ଗୁଡିକ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବ | ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାର ଏକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦଳ ଗଠନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ରେଳବାଇ ଏହାର ସମସ୍ତ ରେଳ ସେବାର ସମତା ସାରଣୀ, ଟ୍ରେନର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଏବଂ ବଗି ଉପଲବ୍ଧତା ଉପସ୍ଥାପନା କରିବାକୁ ଏକ ‘ଯୋଜନା’ ଜାରି କରିଛି।

ସମସ୍ତ ୧୭ ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ ସେମାନଙ୍କ ସେବା ପରିଚାଳନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଏପ୍ରିଲ୍ ୧୫ ତାରିଖରୁରୁ ରାଜଦାନୀ, ଶତାବାଡି, ଡୁରୋଣ୍ଟୋ ଟ୍ରେନ୍ ସମେତ ପ୍ରାୟ ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଟ୍ରେନ୍ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ ଚାଲିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଟ୍ରେନର ସେବା ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇପାରେ |

ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ରେଳବାଇ ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଥର୍ମାଲ୍ ସ୍କ୍ରିନିଙ୍ଗ କରିବ ଏବଂ ସରକାରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଅନୁଯାୟୀ ସମସ୍ତ ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ ପାଳନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ତେବେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୌଣସି ନୂଆ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରାଯାଇ ନାହିଁ | ରେଳ ସେବା ଏପ୍ରିଲ ୧୪ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି | ତେବେ କୌଣସି ନୂଆ ଆଦେଶର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଏହି ସପ୍ତାହ ଶେଷରେ ଜୋନକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଜନା ପଠାଯିବ । ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୪ ତାରିଖରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଭାରତ ବନ୍ଦ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ରେଳବାଇ ୧୩ ହଜାର ୫୨୩ ଟ୍ରେନ ସେବାକୁ ୨୧ ଦିନ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ କରାଯାଇଛି |

   Related Posts