ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା, କଳିଙ୍ଗା ଘାଟି ଦେଇ ଯିବନାହିଁ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍‌
  • ||
  • କେଦାରନାଥ ଯାତ୍ରାରେ ବାଧକ ସାଜିଛି ତୁଷାରପାତ, ବାରମ୍ବାର ଫସୁଛନ୍ତି ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୧୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌
  • ||
  • ପୁରୀ : ବୁଧବାର ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବନକଲାଗି, ୪ ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ରହିବ ଦର୍ଶନ
  • ||

ଆସନ୍ତା କାଲିଠୁ ରାଜ୍ୟରେ ଡାକ୍ତର ଆନ୍ଦୋଳନ, ଡାକରା ଦେଇଛି ଓମସା

27/10/2018 at 6:45 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୭|୧୦: ଶିକ୍ଷକ, ଓକିଲଙ୍କ ପରେ ଏବେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ଡାକ୍ତର । ଡିଏସପି ଲାଗୁ, ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ଡ୍ୟୁଟି ସମୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିବାଦାବି ନେଇ ଆନ୍ଦୋଳନ ଡାକରା ଦେଇଛି ଓମସା । ଯେତେବେଳ କି ରାଜ୍ୟରେ ତିତିଲରେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଘଟିଛି ଏବଂ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ବିଗିଡିଛି, ସେତିକି ବେଳେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଡାକରା ଦେଇଛନ୍ତି ଡାକ୍ତର । ଏହା କେତେଦୂର ଯୁକ୍ତଯୁକ୍ତି ତାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ । ସେପଟେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ କହୁଛନ୍ତି, ଓମସା ସହ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି ।

ଶିକ୍ଷକ, ଓକିଲ ପରେ କାଲି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ଡାକ୍ତର । ତିତିଲ ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟର ୧୭ ଜିଲ୍ଲା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବିଗିଡ଼ି ଯାଇଛି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା । ଗଜପତି, ରାୟଗଡ଼ା ଓ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ବାହାର ଜିଲ୍ଲାର ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଡାକରା ଦେଇଛି ଓମସା ।

ଡିଏସପି ଲାଗୁ କରିବା, ଡ୍ୟୁଟି ସମୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ  ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ଆଦି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଦାବିରେ ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତର ଛୁଟିରେ ରହିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ସେପଟେ ଓମସା ସହ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରହିଥିବା କହିଛନ୍ତି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ।

୨୦୧୦ ମସିହାରୁ ଡିଏସପି ଲାଗୁ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଅର୍ଥ ଏବଂ ଆଇନ୍ ବିଭାଗକୁ ନେଇ କମିଟି ଗଠନ ହୋଇଥିଲା ।ହେଲେ ଦିନେବି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୈଠକ ବସିନାହିଁ। ଯାହାକୁ ଇସ୍ୟୁ କରିଛି ଓମସା ।

   Related Posts