Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ଆସନ୍ତା କାଲିଠୁ ରାଜ୍ୟରେ ଡାକ୍ତର ଆନ୍ଦୋଳନ, ଡାକରା ଦେଇଛି ଓମସା

27/10/2018 at 6:45 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୭|୧୦: ଶିକ୍ଷକ, ଓକିଲଙ୍କ ପରେ ଏବେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ଡାକ୍ତର । ଡିଏସପି ଲାଗୁ, ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ଡ୍ୟୁଟି ସମୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିବାଦାବି ନେଇ ଆନ୍ଦୋଳନ ଡାକରା ଦେଇଛି ଓମସା । ଯେତେବେଳ କି ରାଜ୍ୟରେ ତିତିଲରେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଘଟିଛି ଏବଂ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ବିଗିଡିଛି, ସେତିକି ବେଳେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଡାକରା ଦେଇଛନ୍ତି ଡାକ୍ତର । ଏହା କେତେଦୂର ଯୁକ୍ତଯୁକ୍ତି ତାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ । ସେପଟେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ କହୁଛନ୍ତି, ଓମସା ସହ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି ।

ଶିକ୍ଷକ, ଓକିଲ ପରେ କାଲି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ଡାକ୍ତର । ତିତିଲ ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟର ୧୭ ଜିଲ୍ଲା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବିଗିଡ଼ି ଯାଇଛି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା । ଗଜପତି, ରାୟଗଡ଼ା ଓ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ବାହାର ଜିଲ୍ଲାର ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଡାକରା ଦେଇଛି ଓମସା ।

ଡିଏସପି ଲାଗୁ କରିବା, ଡ୍ୟୁଟି ସମୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ  ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ଆଦି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଦାବିରେ ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତର ଛୁଟିରେ ରହିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ସେପଟେ ଓମସା ସହ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରହିଥିବା କହିଛନ୍ତି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ।

୨୦୧୦ ମସିହାରୁ ଡିଏସପି ଲାଗୁ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଅର୍ଥ ଏବଂ ଆଇନ୍ ବିଭାଗକୁ ନେଇ କମିଟି ଗଠନ ହୋଇଥିଲା ।ହେଲେ ଦିନେବି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୈଠକ ବସିନାହିଁ। ଯାହାକୁ ଇସ୍ୟୁ କରିଛି ଓମସା ।

   Related Posts