Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟେମେନ ଗଣହତ୍ୟାକୁ ନିନ୍ଦା କଲା ଜାତିସଂଘ, ସାଉଦିର ବିମାନ ଆକ୍ରମଣରେ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ ୭୦ ବିଦ୍ରୋହୀ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ନୟନଜୋରିକୁ ଓଲଟିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, କିଛି ଲୋକ ଚାପି ହୋଇ ରହିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକରେ ବିଜେପିକୁ ଝଟ୍‌କା, ଦଳ ଛାଡିଲେ ଶତାଧିକ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଓ କର୍ମୀ
  • ||
  • ୨୦ ମହଲା କୋଠାରେ ଭୀଷଣ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୫ ଆହତ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୩୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୮୮ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୧୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୯ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୮୪୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୯୬୧୪୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ରୁ ୩୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗାଡି ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଚୁରମାର୍
  • ||
  • ଶନିବାର ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା : ବଢିବ ତାପମାତ୍ରା, କମିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣା : ମହାନଦୀ ପୋଲରେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୫ ମୃତ
  • ||

ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହେଲା ତୃତୀୟ ସର୍ବଭାରତୀୟ ପୁଲିସ ଜୁଡୋ କ୍ଲଷ୍ଟର, ୧୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ

15/11/2018 at 7:57 PM

କଟକ ୧୫|୧୧: କଟକରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି ତୃତୀୟ ସର୍ବଭାରତୀୟ ପୁଲିସ ଜୁଡୋ କ୍ଲଷ୍ଟର । କ୍ରୀଡାମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ର ସାରଥୀ ବେହେରା ଯୋଗ ଦେଇ ଏହି ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ପୁଲିସ ଜୁଡୋ ପ୍ରତିଯୋଗିତାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ।ଏହି ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବରେ ୩୩ଟି ରାଜ୍ୟର ଖେଳାଳି ପରେଡ୍‌ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।ତେବେ ଏଭଳି ଖେଳ ଆୟୋଜନ ଦ୍ବାରା ଓଡିଶା ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ହବ୍‌ ମାନ୍ୟତାରେ ଆଉ ଏକ ପାଦ ଆଗେଇଛି ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ର ସାରଥୀ ବେହେରା କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ଖେଳାଳିମାନେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ବେଶ ଆଶାବାଦୀ ଅଛନ୍ତି ।

୩୩ଟି ଦଳରୁ ୧୨ ଶହ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଜିମ୍ନାଷ୍ଟିକ୍, ଜୁଡୋ, ତାଇକୋଣ୍ଡୋ ଓ ଉଷୁ ବିଭାଗରେ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି ।ତେବେ ଓଡିଶାରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ପୁଲିସ ଜୁଡୋ କ୍ଲଷ୍ଟର ଆୟୋଜନ ହେବା ଫଳରେ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ହବ୍ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଓଡିଶା ଆଉ ଏକ ପାଦ ଆଗେଇ ପାରିଛି ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରସାରଥୀ ବେହେରା କହିଛନ୍ତି ।ତେବେ ଆମ ରାଜ୍ୟ ପୁଲିସରେ ଏସବୁ ଖେଳ ପାଇଁ ବିଶେଷ ଭିତ୍ତିଭୂମି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପରେ ଆମ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲା ଓ ବାଟାଲିୟନ୍ ପରିସରରେ ଏଭଳି ଖେଳାଳି ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ପୁଲିସ ଯୋଜନା କରିଥିବା ପୁଲିସ ଡିଜି କହିଛନ୍ତି ।

ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକର ଇଣ୍ଡୋର୍ ହଲ୍ ଓ ଜବାହର ଲାଲ ନେହେରୁ ଇନ୍‌ଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନେ ନିଜର ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବ । ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟର ପୁଲିସ ବାହିନୀରୁ ଖେଳାଳିମାନେ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ତା ସହ ସିଆଇଏସ୍‌ଏଫ୍, ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍, ଆର୍‌ପିଏଫ୍ ଓ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସୁରକ୍ଷା ବଳୟ ବା ଏସ୍‌ଏସ୍‌ବି ବାଟାଲିୟନ୍‌ରୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ।ତେବେ ଏହି ଜୁଡୋ କ୍ଲଷ୍ଟରରେ ମେଡାଲ୍ ମାରିବା ସହ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ନେଇ ବେଶ ଆଶାବାଦୀ ଅଛନ୍ତି ଖେଳାଳି ।

ଆସନ୍ତା ୧୯ ତାରିଖରେ ଏହି ତୃତୀୟ ସର୍ବଭାରତୀୟ ପୁଲିସ ଜୁଡୋ କ୍ଲଷ୍ଟର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହେବ । ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅରବିନ୍ଦ କୁମାର ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି ବିଜୟୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।

   Related Posts