Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ପୁନଃନିର୍ମାଣ ହେବ ବିମାନବନ୍ଦର ରନ୍‌ ଓ୍ବେ, ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୨୬ରୁ ମେ’ ୯ ଯାଏଁ ସମସ୍ତ ବିମାନ ବାତିଲ

31/01/2021 at 11:11 PM

ପୁନେ ୩୧/୦୧:  ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୨୬ରୁ ମେ’ ୯ ଯାଏ ଉଡ଼ିବନି ବିମାନ। ରନ୍‌ଓ୍ବେ ପୁନଃନିର୍ମାଣ ହେବାକୁ ଥିବାରୁ ୧୪ ଦିନ ବିମାନ ଉଡ଼ିବନି। ପୁନେ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ୧୪ ଦିନ ଉଡ଼ିବନି ବିମାନ । ଏହି ସମୟରେ ପୁନେ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଉଭୟ ଉଡ଼ାଣ ଓ ଅବତରଣ ବନ୍ଦ ରହିବ । ଏନେଇ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଅନ୍ୟପଟେ ପୁନେ ବିମାନବନ୍ଦର ନିର୍ଦେଶକ କୂଳଦୀପ ସିଂହ ଏହାକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ୧୪ ଦିନ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ପ୍ରଭାବିତ ହେବା ନେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି। ବାୟୁସେନା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏବେ ପୁନେ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ କେବଳ ଦିନରେ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ହେଉଛି। ରାତିରେ ଉଡ଼ାଣ ଭରୁଥିବା ୧୦ ବିମାନ ମଧ୍ୟ ଦିନରେ ଉଡ଼ାଣ ଭରୁଛି। ଏବେ ରାତି ୮ରୁ ସକାଳ ୮ ଯାଏ ରନ୍‌ ଓ୍ବେ ମରାମତି କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲୁଥିବା କୂଳଦୀପ କହିଛନ୍ତି।

ପ୍ରତିଦିନ ପୁନେ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ୧୦ ହଜାର ଯାତ୍ରୀ ଉଡ଼ାଣ ଏବଂ ଅବତରଣ କରୁଛନ୍ତି। ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ପୁନେ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ରନ୍‌ ଓ୍ବେ ଥିଲା। ପ୍ରତିଦିନ ୧୭୦ ବିମାନ ଚଳାଚଳ କରୁଥିଲା। ୨୦୨୦ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ପୁନେ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ୮.୦୯ ଯାତ୍ରୀ ଯାତାୟତ କରିଥିଲେ। ବିମାନ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ୁଥିବା ବେଳେ ଅଧିକ ରନ୍‌ ଓ୍ବେରେ ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବା ବିମାନବନ୍ଦର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts