Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଏଲିଏନ୍ସଙ୍କୁ ନେଇ ନୂଆ ତଥ୍ୟ: ପୃଥିବୀ ବାହାରର ଏହି ଜୀବ ଛାୟାପଥର ସଦସ୍ୟ ହୋଇଥାଇପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ନିଜକୁ ନିଜେ ଧ୍ବଂସ କରନ୍ତି

25/12/2020 at 6:17 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୧୨: ମଣିଷ ଏବେ ଯାଏଁ ଏଲିଏନ୍ସ (ଭିନ୍ନ ଗ୍ରହର ପ୍ରାଣୀ) ଦେଖିଲେଣି କି ? ଏଭଳି ପ୍ରଶ୍ନ ମନକୁ ଆସିବା ସ୍ବଭାବିକ। ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଏଲିଏନ୍ସକୁ ନେଇ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ଭିନ୍ନ ମତ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ। କିନ୍ତୁ ମିଳିଥିବା ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ନିଜର ବିକାଶ ଏଲିଅନଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁମୁଖରେ ପକାଉଛି। ଆମ ଛାୟାପଥ ‘ମିଲ୍କ ଓ୍ବେ’ରେ ଏଲିଏନ୍ସ  ରହୁଥାଇପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ହିଁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଘାତକ ସାଜିଥିବା ନେଇ ନୂଆ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ନିଜ ବିଜ୍ଞାନ ଓ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରୁଥିବା ଏଲିଏନ୍ସଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଲ୍ମ ଓ୍ବେରେ ଅଧିକ ମାତ୍ରରେ ଥିବା ନେଇ ମଧ୍ୟ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ନାସାର ଜେଟ ପ୍ରପଲସନ୍‌ ଲାବୋରେଟୋରି, କାର୍ଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଟେକନୋଲୋଜି ଓ ସାଣ୍ଟିଆଗୋ ହାଇ ସ୍କୁଲ୍‌ର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ୧୯୬୧ ଡ୍ରେକ୍‌ ଇକ୍ୟୁଏସନ୍‌ର ବିକଶିତ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହାଯ୍ୟରେ ମିଲ୍କ ଓ୍ବେରେ ଥିବା ଆକ୍ଟିଭ ଓ କମୁନିକେଟିଭ୍‌ ଏଲିଏନ୍ସଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଜାଣିହେବ।

ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଏହି ସମୀକରଣ ଗ୍ରହ ବାହାରେ ଥିବା ଚତୁର ଜୀବନ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବାକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ସମୀକରଣ ସାହାଯ୍ୟରେ ଛାୟାପଥ ମିଲ୍କ ଓ୍ବେ ସୃଷ୍ଟିର ୮ ବିଲିୟନ୍‌ ବର୍ଷ ପରେଏଲିଏନ୍ସ ସେଠାରେ ବାସ କରୁଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛନ୍ତି ବୈଜ୍ଞାନିକ। ବିଜ୍ଞାନ ଓ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟାର ଦ୍ରୁତ ଅଗ୍ରଗତି ଏଲିଅନ୍ସଙ୍କୁ ଧ୍ବଂସାଭିମୁଖୀ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମଣିଷ ଏବେ ଯାଏ ଏଲିଏନ୍ସଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିପାରିନାହାନ୍ତି ବୋଲି ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts