Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନର ସାଇବର ଆଟାକ୍ ନେଇ ଆଶଙ୍କା : ‘ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ’ ଭଳି ଅବିକଳ ଆପ୍ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ପାକ୍ ହ୍ୟାକର

29/05/2020 at 3:16 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯।୫: ଗୁପ୍ତଚର ବ୍ୟବସ୍ଥା ନିକଟରେ ସୀମା ସେପଟୁ ଆସିଥିବା ଏକ ଇନପୁଟ୍ ପୋଲିସକୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ଏହା ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ କିଛି ପାକିସ୍ତାନୀ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲର୍ ମଧ୍ୟ ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଆପ୍ଲିକେସନ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି । ଯାହା ଭାରତରେ କୋଭିଡ୍-୧୯ର ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ସହାୟକ ହେଉଛି । ଯେହେତୁ ବାରତୀୟ ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଆବେଦନକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ପଡୁଛି । ତେଣୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ସବୁଠାରୁ ଚିନ୍ତାଜନକ ପରିସ୍ଥିତି ହେଉଛି । ତେଣୁ ସମୟକ୍ରମେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଗୁପ୍ତଚର ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରିଛି । ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଆଲର୍ଟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ସମସ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲର୍ ଦ୍ବାରା ବିକଶିତ ଆପ୍ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍ ସ୍ପେଶାଲ୍ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଦ୍ବାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଏହି ଆଲର୍ଟରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍ ବିଭାଗର କୌଣସି ଅଧିକାରୀ / କର୍ମଚାରୀ ଭାରତୀୟ ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବା ଉଚିତ୍, କିନ୍ତୁ ବହୁତ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ। ଯାହା ଦ୍ବାରା ସେମାନେ କୌଣସି ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଆପ୍ ଡାଉନ୍ ଲୋଡ୍ କରି କୌଣସି ଅଲୁବିଧାରେ ପଡିନଯାଆନ୍ତି ।

ଏହିସବୁ ସତର୍କତା ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଯିବା ପଛରେ ସୀମା ପାରର ଆତଙ୍କବାଦ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ଊଭାରତୀୟ ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସୀର ଆଶଙ୍କା ଯେ, କିଛି ପାକିସ୍ତାନୀ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରସ ଭାରତୀୟ ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଆପ୍ ସହ ମିଶୁଥିବା ଏକ ଆପ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି । ଏଥି ନେଇ ଭାରତୀୟ ଏଜେନ୍ସୀ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରିନାହାନ୍ତି । ମାତ୍ର ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ପୋଲିସ ବିଭାଗକୁ ମଧ୍ୟ ସତର୍କ କରାଇଛନ୍ତି । କୌଣସି ଭାରତୀୟ ପୋଲିସ କିମ୍ବା ଯବାନ ଯେପରି ଏହି ପାକିସ୍ତାନୀ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲରସଙ୍କ କବଳରେ ନ ପଡନ୍ତି ।

   Related Posts