Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସାଙ୍ଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ, କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଯାଚିଥିଲେ ୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ସହ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ, ବିଜେପିକୁ ଜବାବ ମାଗିଲେ ଦିଗବିଜୟ ସିଂ

1/11/2020 at 9:48 AM

ଭୋପାଳ,୦୧/୧୧: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କମଲନାଥ ସରକାର ଥିବା ବେଳେ ମନ୍ତ୍ରୀ ରହିଥିବା କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଉମଙ୍ଗ ସିଂଘାର ବିଜେପି ନେତା ତଥା ସାଂସଦ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସାଙ୍ଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଓ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଯାଚିଥିବା ସିଂଙ୍ଘାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଜ୍ୟେତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି କଂଗ୍ରେସ । ରାଜ୍ୟର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗବିଜୟ ସିଂ ଏନେଇ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟଙ୍କୁ ଜବାବ ମାଗିଛନ୍ତି ।

ଦିଗବିଜୟ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଉମଙ୍ଗ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ଖାସ୍ ରହିଥିଲେ । ସେ ଯାହା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ତାହାର ସ୍ପଷ୍ଟିକରଣ ରଖନ୍ତୁ ସିନ୍ଧିଆ । ଅଭିଯୋଗ ସତ ନା ମିଛ ସେନେଇ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ଉତ୍ତର ରଖନ୍ତୁ । ଏହାସହ ଦିଗବିଜୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୈହ୍ୱାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି । ଶିବରାଜ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଶିଖିବା ଉଚିତ । ସେ ଗୋଟିଏ ଭୋଟ ପାଇଁ ନିଦ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ରାଜି ଥିଲେ ବୋଲି ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଛନ୍ତି ।

କିଛିଦିନ ତଳେ ଉମଙ୍ଗ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ, ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ୫୦ କୋଟି ସହ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଅଫର୍ କରିଥିଲେ । ଏହାସହ କଂଗ୍ରେସରେ ତାଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତ ନାହିଁ, ବିଜେପି ସହ କଥା ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ଏହାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୦ରେ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ସମର୍ଥକ ବିଧାୟକ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାରର ପତନ ଘଟିଥିଲା ।

   Related Posts