Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • LICର ଏମ୍‌ଡି ହେଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାନ୍ତି, ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||

ଟ୍ବିନ୍ ସିଟିର ଜିରୋ ନାଇଟ୍ ସେଲିବ୍ରେସନ : ପିଇଗଲେ ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ମଦ

1/01/2019 at 6:13 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧|୧:  ପୁରୁଣା ବର୍ଷକୁ ବିଦାୟ ଓ ନୂଆ ବର୍ଷକୁ ସ୍ବାଗତ କରିବାକୁ  ମାତି ଉଠିଥିଲେ  ସାରା ରାଜ୍ୟ । ଖାସ କରି ଟ୍ୟୁଇନସିଟିରେ ରଙ୍ଗା ରଙ୍ଗ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ ହୋଇଥିଲା । ହୋଟେଲରେ ନାଚ ଗୀତର ଆସରରେ ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ସେଲିବ୍ରେସ ବି ଚାଲିଥିଲା । ଆଉ ଏଥିରେ  ଗୀତ ଓ ବାଦ୍ୟର ତାଳ ସାଙ୍କୁ ପେକ ପରେ ପେକ ମାରି ମତୁଆଲା ହୋଇଥିଲେ ଦେଖାଣାହାରି । ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ସେଲିବ୍ରେସନରେ ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ମଦ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି ଖାସ ସେଲିବ୍ରେସନ ପାଇଁ । ବାହାର ମଦ କାଉଣ୍ଟର କଥା ଛାଡନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ତାରକା ହୋଟେଲରେ  କେବଳ ୧୫ରୁ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ମଦ କାରବାର ହୋଇଥିବା ଜଣା ପଡିଛି । ଯାହା ସେଲିବ୍ରେଟିଙ୍କ ସହ ନାଡ ଗୀତ କୁ ଆହୁରୀ ମତୁଆଲା କରିଥିଲା ।

ଗୀତର ତାଳେ ତାଲେ ମତୁଆଲା ହୋଇଥିଲା ପୁରା ସହର । ହୋଟେଲରେ ଚାଲିଥିଲା ନ୍ୟୁ ଇୟର ସେଲିବ୍ରେସନର ପାର୍ଟି । ପାଦକୁ ପାଦ ମିଳାଇ ମତୁଆଲା ହୋଇଥିଲେ ସବୁ ବର୍ଗର ଲୋକେ । ରାତି ଯେତିକି ବଢୁ ଥିଲା ପାଦର ଗତିକୁ ବି ସେତିକି ଆଗକୁ ବଢାଉଥିଲା ନିଶା । ନୂଆ ବର୍ଷ ଆଗରୁ ପେଗ ପେଗ ଟେକି ଚାଲିଥିଲେ । ରାତି ବଢିବା ସାଙ୍ଗକୁ ପାର୍ଟିର ଯୋଶ ବି ବଢି ଚାଲିଥିଲା । ବିଦେଶୀ ମଦର ନିଶା ମତୁଆଲା କରୁଥିଲା । ପାଦର ତାଳକୁ ବଳ ବି ଦେଉଥିଲା । ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ସେଲିବ୍ରେସନରେ ପେକ ପେଗ ପେଗ ଢୋକି ଚାଲିଥିଲେ । ହୋଟେଲରେ ଆୟୋଜନ ହୋଇଥିବା ନ୍ୟୁ ଇୟର ସେଲିବ୍ରେସନ ପାର୍ଟିରେ ୧୫ରୁ ୨୦ ଲକ୍ଷ ୟଙ୍କାର ନାମି ଦାମି ବ୍ରାଣ୍ଡର ମଦ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । କେବଳ ବଡ ବଡ ହୋଟେଲ ନୁହେଁ ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ରାତିରେ ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ମଦ କାଉଣ୍ଟରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି ୧୦ ରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ରାଣ୍ଡର ମଦ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଭୁବନେଶ୍ବର ହୋଟେଲ ବାରକୁ ମିଶାଇ ୯ କୋଟି ଟଙ୍କାର ମଦ କାର ବାର ହୋଇଛି । ଆଉ କଟକରେ ବି କିଛି କମ ନଥିଲା । କଟକର ଜିରୋ ଆଓ୍ବାର ରାତିକୁ ରଙ୍ଗିନ କରିବାକୁ ୬ କୋଟି ଟଙ୍କାର ମଦ କାର ବାର ହୋଇଛି । ସାରା ରାଜ୍ୟ କଥା ଛାଡନ୍ତିୁ କେବଳ କଟକ ଓ ଭୁବନେଶ୍ବର ସହରରେ ନୂଆ ବର୍ଷକୁ ସ୍ବାଗତ କରିବା ଲାଗି ୯ କୋଟି ଟଙ୍କାର ମଦକୁ ପେଗ ପରେ ପେଗ ଢୋକି ଦେଇଛନ୍ତି । 

ରଙ୍ଗୀନ ରାତି ସେଲିବ୍ରେଟିଙ୍କ ମାହୋଲ ଆଉ ତାହା ସାଙ୍ଗକୁ ବିଦେଶୀ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଜିରୋ ଆଓ୍ବାରର ସେଲିବ୍ରେସନକୁ ବେଶ ରଙ୍ଗିନ କରିଥିଲା । ଗୀତର ତାଳେ ତାଳେ ମତୁଆଲା ହୋଇଥିଲେ ସହର ବାସୀ ।

   Related Posts