Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ଅଲକାଏଦା ମୁଖ୍ୟ ଡ୍ରୋକଡେଲ୍ ନିହତ: ୭ ବର୍ଷ ଧରି ଆଫ୍ରିକାରେ ଖେଳାଇଥିଲା ଆତଙ୍କ, ହେଲା ଫ୍ରାନ୍ସ ସେନାର ଶିକାର

6/06/2020 at 8:51 PM

ଆଲଜେରିଆ, ୦୬|୦୬:  ଅଲକାଏଦା ମୁଖ୍ୟ ନିହତ । କରୋନା ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଫ୍ରାନ୍ସ ସେନା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନରେ ଅଲକାଏଦା ମୁଖ୍ୟ ଆବଦେଲମାଲେକ୍ ଡ୍ରୋକଡେଲ୍ ନିହତ ହୋଇଛି । ଗତ ୭ ବର୍ଷ ଧରି ଡ୍ରୋକଡେଲ୍ ବିଭିନ୍ନ ଆତଙ୍କବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟାକଳାପରେ ସଂପୃକ୍ତ ଥିଲା । ସେ ଅନେକ ଦେଶର ସେନାର ଟାର୍ଗେଟରେ ରହିଥିଲା ।

ଗତ ୩ ତାରିଖରେ ଫ୍ରାନ୍ସ ସେନା ଡ୍ରୋକଡେଲ୍ ବିରୋଧରେ ବଡ ଧରଣର ସେନା ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ଏଥିରେ ଡ୍ରୋକଡେଲ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛି । ଏହାସହ ତାହାର ଅନେକ ସହଯୋଗୀ ମଧ୍ୟ ସେନା ଆକ୍ରମଣରେ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ଅପରେସନ ଆଲଜେରିଆର ଉତ୍ତର ମଲୀରେ ଚାଲିଥିଲା । ଏନେଇ ଫ୍ରାନ୍ସ ସଶସ୍ତ୍ର ସେନା ମନ୍ତ୍ରୀ ଫ୍ଲୋରେନ୍ସ୍ ପାର୍ଲେ ଟ୍ୱିଟରରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଡ୍ରୋକଡେଲ୍ ଉତ୍ତର ଆଫ୍ରିକାରେ ତାହାର କାର୍ଯ୍ୟାକଳାପକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିଥିଲା । ଏପରିକି ଇସଲାମ ନାଁରେ ନରସଂହାର ମଧ୍ୟ କରୁଥିଲା । ସେ ୨୦୧୩ରୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଲରେ ସକ୍ରିୟ ରହିଥିଲା । ସେ ଆଲଜେରିଆର ପାର୍ବତ୍ୟାଞ୍ଚଳରେ ଲୁଚି ରହିବା ସହ ଆତଙ୍କବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଉଥିଲା ।

   Related Posts