Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରୁ ଡେଇଁ ଜଣେ ନିଖୋଜ, ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଅଛି ଗାଡି ଓ ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଯୁବକକୁ ଖୋଜି ଆଣିବା ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ, ରବିବାରଠୁ ଗାଈ ଚରେଇବାକୁ ଯାଇ ଅଛନ୍ତି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଗଲେ ଦେଢ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଘଟଣାରେ ରାଜଧାନୀ ହୁଲସ୍ତୁଲ, ଡିସିପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ ବେଳେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା : ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଡୋଡା ଘାଟିରେ ଖସିପଡିଲା ମାଟାଡୋର, ୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଆହତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା ୩ୟ ଦିନରେ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ନଦେଲେ ତୀବ୍ର ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲରେ ଘାଇ, ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶୌଚ ହୋଇ ଫେରିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ କଚାଡିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଚାରିଧାମ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଆଖଡ଼ା ପରିଷଦର ଅପିଲ

23/06/2021 at 6:28 PM

ହରିଦ୍ୱାର ୨୩/୦୬ : ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଆଖଡ଼ା ପରିଷଦ କହିଛି ଯେ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ପ୍ରକୋପ କମିଗଲାଣି ଓ ଜନଜୀବନ ମଧ୍ୟ ସାମାନ୍ୟ ହେବାକୁ ଲାଗିଲାନି। ସେଥିପାଇଁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ସରକାର ଚାର ଧାମ ଯାତ୍ରା ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବା ଉଚିତ। ଶ୍ରୀପଞ୍ଚ ଦଶନାମ ଜୁନା ଆଖଡ଼ାର ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ପ୍ରବକ୍ତା ଏବଂ ଗାଜିଆବାଦର ଶ୍ରୀ ଦୁଧେଶ୍ୱରନାଥ ମଠ ଶ୍ରୀମହନ୍ତ ନାରାୟଣ ଗିରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଖଡ଼ା ପରିଷଦ ମହାମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଶ୍ରୀପଞ୍ଚ ଦଶନାମ ଜୁନା ଆଖଡ଼ାର ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଂରକ୍ଷକ ଶ୍ରୀହରିଗିରି ମହାରାଜ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ସରକାରଙ୍କୁ ବଦ୍ରୀନାଥ, କେଦାରନାଥ, ଗଙ୍ଗୋତ୍ରୀ ଓ ଯମୁନେତ୍ରୀ ଧାମରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେବାକୁ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ଥିତି ସାମାନ୍ୟ ହେଉଛି। ସେଥିପାଇଁ କରୋନା ନିୟମ କଡାକଡି ଭାବେ ପାଳନ କରି ଯାତ୍ରା ଅନୁମତି ଦେବା ଉଚିତ।

ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ସ୍ଥିତ ଚାର ଧାମ କେବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ ୬ ମାସ ପାଇଁ ଖୋଲା ରହେ। ଏହି ୬ ମାସ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ହୋଇଥାଏ। କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ପ୍ରଭାବ ମଧ୍ୟ ଏବେ କମିଗଲାଣି। ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ମଧ୍ୟ ଅନଲକ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ସେଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କରୋନା ଗାଇଡଲାଇନ ସହ ଚାର ଧାମ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେବା ଉଚିତ।

ପ୍ରବକ୍ତା କହିଛନ୍ତି, ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାର ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ନଦୀରେ ସ୍ନାନ ପାଇଁ ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରୟାଗରାଜରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଗଙ୍ଗାରେ ବୁଡ଼ ପକାଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ନଦୀରେ ସ୍ନାନ ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିନାହିଁ। ଏଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଉଦ୍ୟୋଗ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଛି। ସେଥିପାଇଁ ଚାର ଧାମ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅନୁମତି ଦେବା ଉଚିତ।

   Related Posts