Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • SCBରୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ହାଇଦର୍‌ ଫେରାର ଘଟଣା, ୬ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବସକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଜୀବନ ହାରିଲେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ, ଝିଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ମାନିଲେନି କଟକଣା : ଭୁବନେଶ୍ୱର ୪ ନମ୍ୱର ମାର୍କେଟରେ ପୋଲିସର ଚଢାଉ, ଫାଇନ ଦେଲେ ଦୋକାନୀ
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୪ଟି ଦୋକାନ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ପାଉଁଶ
  • ||
  • ତାତିରୁ ମିଳିଛି ତ୍ରାହି, ୧୪ ଯାଏଁ କାଳବୈଶାଖି ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ସାଙ୍ଘାତିକ ସ୍ଥିତିରେ କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩୭୯ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ତାତିରୁ ମିଳିଛି ତ୍ରାହି, ୧୪ ଯାଏଁ କାଳବୈଶାଖି ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ, ୭ ଦିନ ପାଇଁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳକୁ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଟିକା ଉତ୍ସବ, ୧୪ ଯାଏ କରୋନା ମହାମାରୀ ମୁକାବିଲା ଲାଗି ଚାଲିବ ଦେଶବ୍ୟାପୀ
  • ||

ଆରସିବିକୁ ନେଇ ଆକାଶ ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ: ‘ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ମିଳିବ ଅରେଞ୍ଜ କ୍ୟାପ୍ କିନ୍ତୁ ଏଥର ବି ଟିମ୍…’

5/04/2021 at 2:22 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୫/୦୪ : ବିରାଟ କୋହଲି ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାପଟେନ। ତାଙ୍କ କ୍ୟାପିଟେନ୍ସିରେ ଭାରତ ନିକଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡ ଭଳି ମଜବୁତ ଟିମକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲ ଟ୍ରଫି ଜିତିବାର ତାଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ଆଜି ବି ଅଧୁରା ଅଛି। ତାଙ୍କ କ୍ୟାପିଟେନ୍ସିରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ୨୦୧୬ ଆଇପିଏଲରେ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଥିଲା। ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଆରସିବିକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଆଇପିଏଲ ଟ୍ରଫି ଜିତିଥିଲେ। ଗତ ସିଜନରେ ମଧ୍ୟ ଆରସିବି ପ୍ଲେଅଫରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଟ୍ରଫି ହାତେଇ ପାରିନଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ତଥା କମେଣ୍ଟେଟର ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ରେ ଆରସିବିକୁ ନେଇ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ରେ ଆରସିବି ପ୍ଲେଅଫରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିବନି।

ଆକାଶ ନିଜ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ କଥା ହୋଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚଳିତ ସିଜନରେ ଆରସିବି ଗତ ସିଜନର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦୋହରାଇ ପାରିବନି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ଗତ ୩-୪ ସିଜନରେ ଆରସିବିର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖାଯାଏ ତାହେଲେ ଗତଥର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ଟିମ୍ ବାଟବଣା ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହା ହିଁ ଆରସିବିର ସମସ୍ୟା। ଯଦି ଆରସିବି ଆରମ୍ଭରୁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ନ କରେ ତାହେଲେ ଲିଗରେ ଟିମକୁ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ।

ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ଆଗକୁ କହିଛନ୍ତି, ବିରାଟ କୋହଲି ଏଥର ଆଇପିଏଲରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ କରିଥିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ପ୍ରମାଣିତ ହେବେ। ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅରେଞ୍ଜ କ୍ୟାପ୍ ମିଳିବ। କୋହଲି ଯେଉଁ ଫର୍ମରେ ଆଇପିଏଲକୁ ଆସିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ମୁସକିଲ ନୁହେଁ। କୋହଲିଙ୍କ ଛଡା ଋଷଭ ପନ୍ତ, କେଏଲ ରାହୁଲ ଓ ଡେଭିଡ୍ ୱାର୍ନର୍ ମଧ୍ୟ ଅରେଞ୍ଜ କ୍ୟାପ୍ ଦାବିଦାର୍ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ସିଜନରେ ଆରସିବି ଅଙ୍କ ତାଲିକାର ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଥିଲା। ଟିମେ ୧୪ ରୁ ୭ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲେ। ଆରସିବି ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୧୩ ସିଜନରୁ ୩ଥର ଆଇପିଏଲ ଫାଇନାଲ ଖେଳିଛି। ୨୦୦୯ ରେ ଟିମ୍ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଥିଲା। ସେତେବେଳେ ଟିମର କ୍ୟାପଟେନ ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେ ଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ଡେକ୍କାନ୍ ଚାର୍ଜର୍ସ ଆରସିବିକୁ ୬ ରନରେ ହରାଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ଡେନିଏଲ୍ ଭିଟୋରୀଙ୍କ କ୍ୟାପିଟେନ୍ସିରେ ଟିମ୍ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରି ଯାଇଥିଲା। ସିଏସକେ ଆରସିବିକୁ ୫୮ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। ଏହାପରେ ୨୦୧୬ରେ କୋହଲିଙ୍କ କ୍ୟାପିଟେନ୍ସିରେ ଟିମ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରି ଯାଇଥିଲା।

   Related Posts