Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ ବାହିନୀର ସ୍ଵପ୍ନ ଧୂଳିସାତ: ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ବାଦଶାହା, ଭାରତକୁ ୮ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପ୍‌ ଜିତିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆଜି ୩୭୫ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବନ୍ଦିତା ପରିଡ଼ା ହେଲେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସଭାନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||

୩ ପଦ ୪ ଆବେଦନକାରୀ: ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଦୌଡରେ ଅଛନ୍ତି ଅଜିତ୍ ଅଗରକର, ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହିତ ଓଡିଶାର ଶିବ ସୁନ୍ଦର ଦାସ

15/11/2020 at 8:03 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫।୧୧: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ୩ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାର ଅନ୍ତିମ ତାରିଖ ଆଜି ରହିଛି। ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଅଜିତ ଅଗରକର ଓ ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ପୂର୍ବତନ ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର ମନିନ୍ଦର ସିଂହ ଓ ଓପନର ଶିବସୁନ୍ଦର ଦାସ ଏହି ପଦ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଚାରି ଜଣ ହିଁ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ପାଇଁ ସବୁଠୁ ବଡ ଦାବିଦାର ଅଛନ୍ତି।

ଏହି ବିଷୟରେ ମନିନ୍ଦର ସିଂହ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଆବେଦନ କରିଛି। ବିସିସିଆଇ ତରଫରୁ କୌଣସି ଆଲୋଚନା ହୋଇ ନାହିଁ। ଯେଉଁ ତିନି ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ପୂରଣ ହେଉଛନ୍ତି ସେମାନେ ହେଲେ ଦେବାଙ୍ଗ ଗାନ୍ଧୀ(ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ), ସରନଦୀପ ସିଂହ(ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଳ) ଓ ଜତିନ ପରାନଜପେ(ପଶ୍ଚିମାଞ୍ଚଳ)। ବିସିସିଆଇ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରୀୟ ନୀତିକୁ ସମାପ୍ତ କରିଛି। କିନ୍ତୁ ପରମ୍ପରା ରହିଛି ଯେ, ସମାନ କ୍ଷେତ୍ରର ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ କ୍ଷେତ୍ରର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇ ପାରିବେ। ନିକଟରେ ସୁନିଲ ଯୋଶୀ(ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳ) ଏମଏସକେ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଜାଗା ନେଇଥିଲେ। ଯୋଶୀ ହେଉଛନ୍ତି ଚୟନ କମିଟିର ସଭାପତି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ପଦ ପାଇଁ ସର୍ବନିମ୍ନ ଯୋଗ୍ୟତା ୩୦ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ମ୍ୟାଚ୍ ରହିଥିବା ବେଳେ ସର୍ବାଧିକ ବୟସ ସୀମା ୬୦ ବର୍ଷ ରହିଛି। ଆବେଦନ ଦେବାର ସମୟ ସୀମା ରବିବାର ନଭେମ୍ବର ୧୫ ରହିଛି। ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ, ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅନୁଭବ ଯେପରି ସାତୋଟି ଟେଷ୍ଟ କିମ୍ଵା ୧୦ ଏକଦିବସୀୟ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଏବଂ ୨୦ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିଥିବା ଆବେଦକଙ୍କୁ ହିଁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦିଆଯିବ। ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଦେଖିଲେ ଅଜିତ୍ ଅଗରକର ଚୟନକର୍ତ୍ତା ହେବାର ଯଥେଷ୍ଟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଶିବ ସୁନ୍ଦର ଦାସ ଓଡିଶାରୁ ତୃତୀୟ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ଵ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ୨୩ଟି ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ୪ଟି ଏକଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପାଖରେ ୧୮୦ଟି ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିବାର ଅନୁଭବ ରହିଛି।

   Related Posts