Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ: ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିଜୟୀ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୨୦୪୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୩୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ବଢୁଛି ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍ : ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଦିନକରେ ୩୧୮ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୫ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ, ତଥାପି ଆସିନି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଶ୍ୱସ୍ତିର ସମୟ, ସତର୍କତାର ମନ୍ତ୍ର ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ- ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବାକୁ ସରକାରଙ୍କ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକତା
  • ||
  • +୩ ରେ ସାମିଲ ହେବ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କୋର୍ସ, ରାଜ୍ୟ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ବୈଠକରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ପୁଅ ଓ ଝିଅକୁ କୂଅରେ ଫିଙ୍ଗି ମାରିଦେଲେ, ବାପା ଓ ମା’ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ନୀଳାଦ୍ରି ବିଜେ’ ଅବସରରେ ନ୍ୟୁଜ୍ ୭ ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲା ଆଉ ୨ଟି ଓଡିଆ ଭଜନ- ‘ବଡଦାଣ୍ଡ କାନ୍ଦେ କଇଁକଇଁ’ ଓ ‘ଏତେ ଅଭିମାନ କିଆଁ’
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ : କ୍ଲିନ୍ ସ୍ୱିପ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ସମ୍ମାନ ପାଇଁ ଲଢିବ ଘରୋଇ ଦଳ
  • ||
  • ଗଜପତି : ଖୋଲିବ କି ACFO ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରହସ୍ୟ : କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଡିଏଫଓଙ୍କୁ ଚାଲିଛି ଜେରା
  • ||

ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଫାଇନାଲିଷ୍ଟ ହେଲେ ୟୁପିଏସଇ ଟପ୍ପର : ଶୁଣାଇଲେ ନିଜର ସଫଳତାର କାହାଣୀ

6/08/2020 at 9:52 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୬/୮: ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ଶ୍ୟେରୋନ ଟପ୍ ମଡେଲ୍,ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଫାଇନାଲିଷ୍ଟଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଲୋକ ବ୍ୟୁଟି ଓ୍ବିଥ ସୁପର ବ୍ରେନ୍ କହି ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି। ପ୍ରଶଂସା ହେବନି ବି କାହିଁକି,ମଡେଲିଂ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଟପ୍ କରିଥିବା ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ଏବେ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏତେ ବଡ଼ ନାଁ କମାଇଛନ୍ତି।

 ମଙ୍ଗଳବାର ଆସିଥିବା ୟୁପିଏସଇ ସିଏସଇ ରେଜଲ୍ଟରେ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ୯୩ରାଙ୍କ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ସାଇନ୍ସ ପଢ଼ିଥିବା ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ନିଜ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ବଳରେ ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ନିଜ ସିଲେକ୍ସନ ପରେ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ମାଆ ପୂର୍ବତନ ମିସ୍ ଓ୍ବାଲର୍ଡ ଏବଂ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ରା ରାୟଙ୍କ ନାଁରେ ତାଙ୍କ ନାଁ ରଖିଛନ୍ତି।

ତାଙ୍କ ମା ଚାହୁଁଥିଲେ ଯେ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ମଡେଲିଂ ଏବଂ ଫ୍ୟାଶନ ଜଗତରେ ନାଁ କମାନ୍ତୁ। ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ମା ଏବେ ବି ତାଙ୍କୁ ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ହେବାର ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ସେ ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ୨୧ ଫାଇନାଲିଷ୍ଟ ମଧ୍ୟରେ ବଛାଯାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ସବୁବେଳେ ପ୍ରଶାସନିକ ସେବାରେ ଯିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ଥିଲା।

ଏଥିପାଇଁ ସେ ମଡେଲିଂରୁ ଅଳ୍ପ ସମୟ ବ୍ରେକ୍ ନେଇ ସିଭିଲ୍ ସର୍ଭିସ୍ ପରୀକ୍ଷାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଥିଲେ। ମଡେଲିଂରୁ ବାହାରି ଆଇଏଏସ୍ ହେବାର ସ୍ବପ୍ନ ପୂରଣ କରିବା ସହଜ ନଥିଲା କିନ୍ତୁ ଅସମ୍ଭବ ମଧ୍ୟ ନଥିଲା। ଶେଷରେ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟାଙ୍କୁ ଏଥିରେ ସଫଳତା ମଧ୍ୟ ମିଳିଥିଲା।

ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପିଲାଦିନୁ ଭଲ ପାଠ ପଢ଼ୁଥିଲେ। ସେ ୟୁପିଏସଇ କ୍ଲିୟର କରିବା ପାଇଁ କୌଣସି କୋଚିଂ କ୍ଲାସ୍ ମଧ୍ୟ ନେଇନଥିଲେ। ସେ ପାଠପଢ଼ାରେ ଫୋକସ୍ କରିବା ପାଇଁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ରାସ୍ତା ବାହାର କରିଥିଲେ। ଯେପରିକି ପଢ଼ିବା ସମୟରେ ଫୋନ୍ ସ୍ବିଚ୍ ଅଫ ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରୁ ଦୂରେଇ ରହିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପିଲାଦିନର ଗଭୀର ଅଧ୍ୟୟନ କାମ ଦେଇଥିଲା।

ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ଜଣେ ବିଜ୍ଞାନ ଛାତ୍ରୀ ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଶ୍ରୀରାମ କଲେଜ ଅଫ କମର୍ସରେ ଆଡମିସନ ନେଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବାପା କର୍ନଲ ଅଜୟ କୁମାର ଏନସିସି ତେଲେଙ୍ଗାନା ବଟାଲିୟନର କମାଣ୍ଡିଂ ଅଫିସର।

   Related Posts