Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ଆମେରିକାରେ ସମ୍ମାନିତ ହେବେ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ; ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟଭାବେ ପାଇବେ ମେରିଲ ଷ୍ଟ୍ରିପ୍ ଏକ୍ସିଲେନ୍ସ ଆଓ୍ବାର୍ଡ

8/09/2018 at 2:02 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୮|୯: ପୂର୍ବତନ ମିସ୍ ଓ୍ବାର୍ଲ୍ଡ ତଥା ବଲିଉଡର ପରିଚିତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ଆଓ୍ବାର୍ଡ ମିଳିବାକୁ ଯାଉଛି। ତାଙ୍କୁ ମେରିଲ ଷ୍ଟ୍ରିପ୍ ଏକ୍ସିଲେନ୍ସ ଆଓ୍ବାର୍ଡ ପାଇଁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି । ଓ୍ବିମେନ ଇନ୍ ଫିଲ୍ମ ଆଣ୍ଡ୍ ଟେଲିଭିଜନ ଇଣ୍ଡିଆ (ଡବ୍ଲୁଆଇଏଫଟି) ଦ୍ବାରା ଏହି ଆଓ୍ବାର୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ଡବ୍ଲୁଆଇଏଫଟି ଇଣ୍ଡରନ୍ୟାସନାଲର ଏକ ଶାଖା ହେଉଛି ଡବ୍ଲୁଆଇଏଫଟି ଇଣ୍ଡିଆ। ଯେଉଁ ସଂସ୍ଥା ଫିଲ୍ମ, ଟିଭି, ଭିଡିଓ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ମିଡିଆରେ କାମ କରୁଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିଥାଏ ।

ଚଳିତବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୮ତାରିଖରେ ଓ୍ବାଶିଂଟନ ଡିସିରେ ଏହି ଆଓ୍ବାର୍ଡ ଉତ୍ସବ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହି ଆଓ୍ବାର୍ଡ ହଲିଉଡର ଭେଟେରାନ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମେରିଲ ଷ୍ଟ୍ରିପ୍‌ଙ୍କ ସମ୍ମାନରେ ଦିଆଯାଇଥାଏ । ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ଏହି ଆଓ୍ବାର୍ଡ ପାଉଥିବା ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ।

ଏହି ଅବସରରେ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନ ବ୍ୟତୀତ ଜୋୟା ଅଖତର, ଜାହ୍ନବୀ କପୁରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସମ୍ମାନୀତ କରାଯିବ । ୭ରୁ ୯ ଡିସେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବାକୁ ଥିବା ସାଉଥ୍ ଏସିଆନ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ ସହ ଏହି ଆଓ୍ବାର୍ଡ ଉତ୍ସବ ହେବ ।

୧୯୯୮ ମସିହାରେ ମେରିଲ ଷ୍ଟ୍ରିପ୍‌ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଡବ୍ଲୁଆଇଏଫ କ୍ରିଷ୍ଟଲ ଆଓ୍ବାର୍ଡରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା । ଡବ୍ଲୁଆଇଏଫଟି ଇଣ୍ଡିଆ ଆଓ୍ବାର୍ଡର ଫାଉଣ୍ଡର ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ ପେଟରିନା ଡି ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି, ମେରିଲ ଷ୍ଟ୍ରିପ୍ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ଅଟନ୍ତି । ମେରିଲ ଷ୍ଟ୍ରିପ୍ ତାଙ୍କ କାମପ୍ରତି ସମର୍ପିତ ଥିଲେ । ପୁରୁଷ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିଶ୍ବର ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ପରିଚୟ ବଜାୟ ରଖିବାର ସୁଯୋଗ ଦେବାପାଇଁ ଡବ୍ଲୁଆଇଏଫଟି ଇଣ୍ଡିଆ ଆଓ୍ବାର୍ଡ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ।

ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ପରିଚିତ । ୨୦୦୨ମସିହାରେ କାନସ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲରେ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଦେବଦାସ’ ର ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ରିନିଂ କରାଯାଇଥିଲା । ୨୦୦୪ ମସିହାରେ ବ୍ରିଟିଶ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଗୁରିନ୍ଦର ଚଢାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ବ୍ରାଇଡ୍ ଆଣ୍ଡ ପ୍ରିଜ୍ୟୁଡାଇଜ’ ରେ ମଧ୍ୟ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ କାମର ପ୍ରଶଂସା ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts