Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ୨୨୨ ରନର ବିଶାଳ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍‌ : କେ.ଏଲ. ରାହୁଲ, ଦୀପକ ହୁଡାଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ
  • ||
  • ମୋଦୀଙ୍କୁ ସୋନିଆଙ୍କ ପତ୍ର: ବୟସ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଉ
  • ||
  • ବାଗ୍‌ଚି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କ୍ୟାନସର ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପାଇଁ ସୁବ୍ରତୋ-ସୁସ୍ମିତା ଦେବେ ୪୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହେଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ରେ ହୋଇଥିଲା ବାଇପାସ୍‌ ସର୍ଜରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରୁ ୨୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇର ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଖରା ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ୨ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି, ରାଜଭବନ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ
  • ||

ଆମେରିକାରେ ସମ୍ମାନିତ ହେବେ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ; ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟଭାବେ ପାଇବେ ମେରିଲ ଷ୍ଟ୍ରିପ୍ ଏକ୍ସିଲେନ୍ସ ଆଓ୍ବାର୍ଡ

8/09/2018 at 2:02 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୮|୯: ପୂର୍ବତନ ମିସ୍ ଓ୍ବାର୍ଲ୍ଡ ତଥା ବଲିଉଡର ପରିଚିତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ଆଓ୍ବାର୍ଡ ମିଳିବାକୁ ଯାଉଛି। ତାଙ୍କୁ ମେରିଲ ଷ୍ଟ୍ରିପ୍ ଏକ୍ସିଲେନ୍ସ ଆଓ୍ବାର୍ଡ ପାଇଁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି । ଓ୍ବିମେନ ଇନ୍ ଫିଲ୍ମ ଆଣ୍ଡ୍ ଟେଲିଭିଜନ ଇଣ୍ଡିଆ (ଡବ୍ଲୁଆଇଏଫଟି) ଦ୍ବାରା ଏହି ଆଓ୍ବାର୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ଡବ୍ଲୁଆଇଏଫଟି ଇଣ୍ଡରନ୍ୟାସନାଲର ଏକ ଶାଖା ହେଉଛି ଡବ୍ଲୁଆଇଏଫଟି ଇଣ୍ଡିଆ। ଯେଉଁ ସଂସ୍ଥା ଫିଲ୍ମ, ଟିଭି, ଭିଡିଓ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ମିଡିଆରେ କାମ କରୁଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିଥାଏ ।

ଚଳିତବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୮ତାରିଖରେ ଓ୍ବାଶିଂଟନ ଡିସିରେ ଏହି ଆଓ୍ବାର୍ଡ ଉତ୍ସବ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହି ଆଓ୍ବାର୍ଡ ହଲିଉଡର ଭେଟେରାନ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମେରିଲ ଷ୍ଟ୍ରିପ୍‌ଙ୍କ ସମ୍ମାନରେ ଦିଆଯାଇଥାଏ । ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ଏହି ଆଓ୍ବାର୍ଡ ପାଉଥିବା ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ।

ଏହି ଅବସରରେ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନ ବ୍ୟତୀତ ଜୋୟା ଅଖତର, ଜାହ୍ନବୀ କପୁରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସମ୍ମାନୀତ କରାଯିବ । ୭ରୁ ୯ ଡିସେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବାକୁ ଥିବା ସାଉଥ୍ ଏସିଆନ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ ସହ ଏହି ଆଓ୍ବାର୍ଡ ଉତ୍ସବ ହେବ ।

୧୯୯୮ ମସିହାରେ ମେରିଲ ଷ୍ଟ୍ରିପ୍‌ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଡବ୍ଲୁଆଇଏଫ କ୍ରିଷ୍ଟଲ ଆଓ୍ବାର୍ଡରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା । ଡବ୍ଲୁଆଇଏଫଟି ଇଣ୍ଡିଆ ଆଓ୍ବାର୍ଡର ଫାଉଣ୍ଡର ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ ପେଟରିନା ଡି ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି, ମେରିଲ ଷ୍ଟ୍ରିପ୍ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ଅଟନ୍ତି । ମେରିଲ ଷ୍ଟ୍ରିପ୍ ତାଙ୍କ କାମପ୍ରତି ସମର୍ପିତ ଥିଲେ । ପୁରୁଷ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିଶ୍ବର ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ପରିଚୟ ବଜାୟ ରଖିବାର ସୁଯୋଗ ଦେବାପାଇଁ ଡବ୍ଲୁଆଇଏଫଟି ଇଣ୍ଡିଆ ଆଓ୍ବାର୍ଡ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ।

ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟା ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ପରିଚିତ । ୨୦୦୨ମସିହାରେ କାନସ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲରେ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଦେବଦାସ’ ର ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ରିନିଂ କରାଯାଇଥିଲା । ୨୦୦୪ ମସିହାରେ ବ୍ରିଟିଶ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଗୁରିନ୍ଦର ଚଢାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ବ୍ରାଇଡ୍ ଆଣ୍ଡ ପ୍ରିଜ୍ୟୁଡାଇଜ’ ରେ ମଧ୍ୟ ଐଶ୍ବର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ କାମର ପ୍ରଶଂସା ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts