Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେବାଳିଆ ଦ୍ଵାର ଦେଶରେ ଥିବା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପାଇଁ ଅକ୍ସିଜେନ ପାଲଟିଲା ଭାରତ, ଦେଲା ଏତେ କୋଟି ସହାୟତା
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ୧୮ ଜଣିଆ ନିର୍ବାଚନ କମିଟି, ନରସିଂହ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ ୮୭୭୨ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ପୁଣି ନିରାଶ ହେଲେ ସୁମିତ୍, ଆବେଦନ ଖାରଜ କଲେ ଏସଡିଜେଏମ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ହିଂସା ! ସମିତି ସଭ୍ୟାଙ୍କ ଗାଡି ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ମହିଳାଙ୍କ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଲେ ଧରମ ଭାଇ ! ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବିଲଡର୍ ସଂସ୍ଥାର ଘର ଉପରେ ବୋମାମାଡ, ୩ ଶ୍ରମିକ ଆହତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୪୮୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୪୪୪୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୮୫ ମୃତ
  • ||

ଏୟାରଟେଲ୍, ଭୋଡା-ଆଇଡିଆ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଉପହାର, ମେ ୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିପେଡ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ ବୈଧତା ବୃଦ୍ଧି

18/04/2020 at 12:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮।୪: ଟେଲିକମ୍ ଅପରେଟର ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲ ଏବଂ ଭୋଡାଫୋନ୍-ଆଇଡିଆ ପ୍ରିପେଡ୍ ଆକାଉଣ୍ଟର ବୈଧତାକୁ ଆସନ୍ତା ୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ସରକାର ଲକ୍ ଡାଉନ୍ କୁ ଆସନ୍ତା ୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି । ଫଳରେ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଏଭଳି ଘୋଷଣା କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଉଭୟ ଏୟାରଟେଲ ଏବଂ ଭୋଡାଫୋନ୍-ଆଇଡିଆ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ବୈଧତାକୁ ୧୭ ଅପ୍ରେଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିଥିଲେ । ୧୦ ଟଙ୍କାର ଟକ୍ ଟାଇନ୍ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ସମୟସୀମା ବୃଦ୍ଧି ହେବା ପରେ, ଉଭୟ କମ୍ପାନୀ ପୁନର୍ବାର ପ୍ରିପେଡ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ବୈଧତାକୁ ମେ ୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି ।

ଗୋଟିଏ ପଟେ ଭୋଡାଫୋନ୍-ଆଇଡିଆ କହିଛି ଯେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ୯୦ ନିୟୁତ ସ୍ବଳ୍ପ ଆୟକାରୀ ଫିଚର ଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କୁ ଉପକୃତ କରିବ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏୟାରଟେଲ୍ କହିଛି ଯେ ସ୍ବଳ୍ପ ଆୟ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ବୈଧତା ବୃଦ୍ଧି କରୁଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଏହି ଦୁଇ କମ୍ପାନୀର ଏକ ମିନିମମ୍ ରିଚାର୍ଜ ପଲିସି ରହିଛି । ଯାହା ଅଧୀନରେ ଜଣେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ବର୍ତ୍ତମାନର ପ୍ଲାନ୍ ଶେଷ ହେବାପରେ ସେ ୭ ଦିନ ପରେ ଇନକମିଂ କଲ୍ ଆସିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥାଏ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ନୂତନ ପ୍ରେସ୍ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଏୟାରଟେଲ୍ କହିଛି ଯେ, ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ସମୟରେ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ରିଚାର୍ଜ କରିବାକୁ ପ୍ରାୟ ୩୦ ନିୟୁତ ଗ୍ରାହକ ଅସମର୍ଥ । ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରିପେଡ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ ବୈଧତାକୁ ୩ ମେ ୨୦୨୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ, ଗ୍ରାହକଙ୍କ ନିକଟରେ ଏକ ସକ୍ରିୟ ରିଚାର୍ଜ ପ୍ଲାନ୍ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ଇନକମିଂ ଭଏସ୍ କଲ୍ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ ।

ଅନ୍ୟପଟେ ଭୋଡାଫୋନ୍-ଆଇଡିଆ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅପ୍ରେଲ ୧୭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଗଣାରେ ଆକାଉଣ୍ଟ ବୈଧତା ବୃଦ୍ଧି କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ୧୦ ଟଙ୍କାର ଟକ୍ ଟାଇମ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା । ଏବେ କମ୍ପାନୀ ମେ ୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫିଚର ଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ପ୍ରାୟ ୯୦ ମିଲିୟନ ସ୍ବଳ୍ପ ଆୟକାରୀ ପ୍ରିପେଡ୍ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ବୈଧତା ବୃଦ୍ଧି କରିଛି।

   Related Posts