Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ମେ ୨୫ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଘରୋଇ ବିମାନସେବା, ଫ୍ଲାଇଟରେ ମିଳିବ ନାହିଁ ଖାଦ୍ୟ

21/05/2020 at 3:18 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୧|୦୫: ପ୍ରାୟ ୨ ମାସର ଲକଡାଉନ ପରେ ଦେଶ ଏବେ ପୂର୍ବାବସ୍ଥାକୁ ଫେରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ ଚଳାଇଛି । ଏହି ସମ.ରେ ମେ ୨୫ରୁ ଘରୋଇ ବିମାନ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ବିମାନ ଯାତ୍ରା ବେଳେ ଅନେକ ନିୟମ ଓ କାନୁନକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ହେବ । ଏହାକୁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ପାଳନ କରିବା ମଧ୍ୟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ହରଦୀପ ପୁରୀ ଏନେଇ ଆଜି ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଛନ୍ତି ।

ହରଦୀପ ପୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବନ୍ଦେ ଭାରତ ମିଶନରେ ଏବେସୁଦ୍ଧା ୨୦ ହଜାର ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ବାହାର ଦେଶରୁ ଫେରାଇ ଅଣାଯାଇଛି । କିଛି ଦେଶ ଲୋକଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇନାହାଁନ୍ତି । ଫଳରେ ନାନା ଅସୁବିଧାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡୁଛି । ଏବେ କିନ୍ତୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସକୁ ଦ୍ରୁତ କରାଯିବ ।

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମେଟ୍ରୋ ଟୁ ମେଟ୍ରୋ ସହରରେ କିଛି ନିୟମ ହେବ । ମେଟ୍ରୋରୁ ନନ୍ ମେଟ୍ରୋ ସହରରେ ଅଲଗା ନିୟମ ପାଳନ କରାଯିବ । ମୁମ୍ବାଇ, କୋଲକାତା, ଚେନ୍ନାଇ ଭଳି ସହର ମେଟ୍ରୋରେ ସାମିଲ ହେବେ । ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ବିମାନବନ୍ଦରର କିଛି ଅଂଶ ହିଁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ । କୌଣସି ବିମାନରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ମିଳିବ ନାହିଁ ।

ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଅଗଷ୍ଟ ଯାଏଁ ଟିକେଟ୍ ଦାମ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି । ଟିକେଟର ଦାମ ୩୫୦୦ ଟଙ୍କାରୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଯାଏଁ ରଖାଯାଇଛି । ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଆପକୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଛି । ଏହାସହ ଦେଶର ରୁଟକୁ ୭ ଭାଗରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ଏହାକୁ ୩୦, ୪୦, ୬୦, ୧୨୦, ୧୫୦, ୧୮୦ ଓ ୨୧୦ ମିନିଟରେ ଭାଗ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts