Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା, SIT ତଦନ୍ତରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ- ବିଜେଡି
  • ||
  • ଶଙ୍ଖ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବକ ନିଖୋଜ, ୪ ଜଣ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ତାଳପଦର ବିଜୁ ସେତୁ ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣା: ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଏସ୍‌ଡିଓ ଅସିତ ପାତ୍ର ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୦ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଉପହାର ! ସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ନୂଆ ଯୋଜନା, ସପ୍ତାହକୁ ୩ ଦିନ କାମ କରି ପାଇବେ ୬୦ ପ୍ରତିଶତ ଦରମା

20/06/2020 at 11:15 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦/୦୬ : କରୋନା ଭାଇରସ ଲକଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ସଙ୍କଟରେ ଚାଲିଥିବା ସରକାରୀ ଏୟାରଲାଇନ କମ୍ପାନୀ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦରମା କାଟ ହେବ | ତେବେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଖରେ କମ କାମ କରିବାକୁ ବିକଳ୍ପ ରହିଛି | କମ୍ପାନୀ ଶୁକ୍ରବାର shorter working week scheme ଲଞ୍ଚ କରିଛି | ଏହି ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ, ପାଇଲଟ ଓ କ୍ରୁ କ୍ୟାବିନ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଛାଡି ସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସପ୍ତାହକୁ ୩ ଦିନ କାମ କରିବାକୁ ବିକଳ୍ପ ଚୟନ କରିପାରିବେ | ଏଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ୬୦ ପ୍ରତିଶତ ଦରମା ମିଳିବ |

ଇଣ୍ଡିଆନ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଯୋଜନାକୁ ନେଇ ଏୟାରଲାଇନ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଯୋଜନା ଲାଗୁ କରିବାର ସବୁଠାରୁ ବଡ କାରଣ ହେଲା କରୋନା ଭାଇରସ ସମୟରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ନଗଦ ପ୍ରବାହ ସ୍ଥିତି ସୁଧାରିବା | ସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀ ଏହି ଯୋଜନାକୁ ବର୍ଷେ ପାଇଁ ବାଛିପାରିବେ ଏବଂ ସେହି ଅନୁଯାୟୀ କାମ କରିପାରିବେ ବୋଲି ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି |

ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁ ସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀ shorter working week scheme ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ ଡ୍ୟୁଟି କରିବେ ସେମାନେ ସପ୍ତାହକୁ ୩ ଦିନ କାମ କରିବା ପରେ ବାକି ଦିନ ସେହି ସମୟରେ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ ନାହିଁ |

କରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ ଏଭିଏସନ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦେଇ କରୁଛି | ଦେଶରେ ସମସ୍ତ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ କମ୍ପାନୀ ନିଜ ନିଜର କ୍ୟାସ ଫ୍ଲୋ ସୁଧାରିବା ପାଇଁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦରମା କାଟ କରିବା ସହ ଛଟେଇ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି | କରୋନା ଭାଇରସ ଲକଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ସମସ୍ତ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ ଥିଲା | ପାଖାପାଖି ୨ ମାସ ପରେ ମେ ୨୫ ତାରିଖରୁ ପୁଣିଥରେ ଘରୋଇ ବିମାନସେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ତେବେ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ସେବା ଏବେ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ରହିଛି |

   Related Posts