Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବର ମାସର ପାର୍ବଣ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌, ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ରହିବେ ଏତିକି ଲୋକ, ହବିଷ୍ୟାଳୀଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ମନା
  • ||
  • ଘଟଗାଁରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର କସରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୬୪ ମୃତ
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ : ମଙ୍ଗଳବାର ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୫୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ନୀଳଗିରିରେ ଭାଲୁ ଆତଙ୍କ, ସାଇକେଲରୁ ଟାଣିନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କଲେ
  • ||
  • ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଟକ
  • ||

ଅଢେଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଟିକେଟ୍‌ରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ବିମାନରେ ନା ମିଳିଲା ଭୋଜନା ନା ପାଣି, କ୍ଷତିପୂରଣ ବାବଦରେ ଏତେ ଟଙ୍କା ଦାବି କଲେ ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତ୍ତି

19/04/2021 at 7:07 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯।୦୪: ଏକ ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତ୍ତି ଜାତୀୟ ଏୟାରଲାଇନ୍‌ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆରେ ଦୂର ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଖାଇବା-ପିଇବା ଏବଂ ଔଷଧ ସୁବିଧାର ଅଭାବକୁ ନେଇ ହାଇକୋର୍ଟରେ ପିଟିସନ ଦାୟର କରିଛନ୍ତି। ଦମ୍ପତ୍ତି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ୧୬ ଘଣ୍ଟାର ଉଡାଣ ସମୟରେ ନା ଆମକୁ ଖାଇବାକୁ ଠିକ୍‌ରେ ମିଳିଲା ନା ଔଷଧ ମିଳିଲା। ଏଥିପାଇଁ ଦମ୍ପତ୍ତି କ୍ଷତିପୂରଣ ବାବଦରେ ଏୟାରଲାଇନ୍‌ଠୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ଯାଚିକାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଇ ବିଚାରପତି ପ୍ରତିଭା ଏମ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି, ଏହା ଗୁରୁତର ପ୍ରସଙ୍ଗ। ଆବେଦନରେ ଦୁଇ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ତାଙ୍କ ଟିକେଟ୍‌ ଭଡା ଫେରାଇ ଦେବାକୁ ଏୟାରଲାଇନ୍‌କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବାକୁ ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି। ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଆବେଦନ ଉପରେ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ, ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମହା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ, ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଓ ଭାରତୀୟ ବିମାନ ପ୍ରାଧୀକରଣ(ଏଏଆଇ) ଓ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ବିମାନ ବନ୍ଦର ପରିଚାଳକ ଜିଏମଆର ଏରୋସିଟିକୁ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରି ଜବାବ ମାଗିଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲା ୨୦୨୦ ନଭେମ୍ବର ୧୧ର। ଦମ୍ପତ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀରୁ ସାନଫ୍ରାନସିସକୋ ଉଡାଣ ଭରିଥିଲେ।

ଆବେଦନରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି ଯେ, ଏୟାରଲାଇନ୍‌ ପାଖରେ ଯଦି ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ମାତ୍ରାରେ ଭୋଜନ, ପାଣି ଏବଂ ମୌଳିକ ସୁବିଧାର ଅଭାବ ରହିଛି, ତେବେ ଏତେ ଲମ୍ବା ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଏକ ସଙ୍ଗେ ୪୦୦ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଯାତ୍ରା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଦମ୍ପତ୍ତି ଏହି ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୨ ଲକ୍ଷ ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଟିକେଟ୍ କାଟିଥିଲେ। ତେଣୁ ଆମକୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ଦମ୍ପତ୍ତି ନ୍ୟାୟାଳୟରେ ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି। ଆବେଦନରେ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଉଡାଣ ସମୟରେ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକୋଷ୍ଠର ପ୍ରଣାଳୀ ଉଚିତ୍ ନଥିଲା।

   Related Posts