Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେବ ଭାରତ, ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିର ଫାଇଦା ନେବ ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ, ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୋଲିସ୍‌ ଏବଂ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ମାଲିକଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତାର ଅଡିଓ କଲ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନ ନିର୍ବାଚନ : ଏବେସୁଦ୍ଧା ଆଗରେ ବିଜେପି, ପଛରେ ଟିଆରଏସ ଓ ଏଆଇଏମଆଇଏମ
  • ||

ଭିଆଇପି କଷ୍ଟମରଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବା ଲାଗି ଏୟାର ହୋଷ୍ଟେସଙ୍କୁ କରିବାକୁ ପଢୁଛି ଏଭଳି କାମ, ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଆପଣ

28/08/2019 at 6:00 PM

ଯଦି ଆପଣ ବିମାନର ଯାତ୍ରା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଜାଣି ରଖିବା ଉଚିତ ବିମାନ ଭିତରର ମାହୋଲ  କିପରି ଥିବ, ଅଥବା  ଆପଣଙ୍କ ସହ ଏୟାର ହଷ୍ଟେସ କିଭଳି ବ୍ୟବହାର କରିବେ। ଏଠାରେ ଆମେ ଏଭଳି କିଛି ଜଣାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ଜାହା ଆପଣଙ୍କୁ ହୁଏତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିପାରେ, କିନ୍ତୁ ଆଜିକା ଦିନରେ ବିମାନ ଯାତ୍ରାରେ ଏହାହିଁ ହେଉଛି ବାସ୍ତବିକତା।

ବିମାନରେ ଇକନମି କ୍ଲାସର ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏତେଟା ଟ୍ରିଟ୍ ମିଳି ନଥାଏ। ହେଲେ ଏଥିରେ ବିଜନେସ୍ କ୍ଲାସରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପରିଚାରିକାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରିଟ୍ ଦିଆଯାଇଥାଏ। ବିମାନ ଯାତ୍ରାର ଅନୁଭବ ଏହି ବର୍ଗର ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଲାଗି କିପରି ସୁଖଦ ଓ ସ୍ମରଣୀୟ ହେବ ସେଥିରେ ଏୟାର ହୋଷ୍ଟେସଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ଗୁରୁତ୍ୱପୁର୍ଣ୍ଣ । ଏଥିପାଇଁ ବିମାନରେ ସେମାନଙ୍କୁ କ’ଣ କ’ଣ କରିବା ପଡେ  ତାର ରହସ୍ୟ ଉଜାଗର କରିଛନ୍ତି ଜନୈକା ଏୟାର ହଷ୍ଟେସ୍।

ବିଜନେସ କ୍ଲାସ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଯାତ୍ରାକାଳରେ ଖୁସି ରଖିବାକୁ ହଷ୍ଟେସଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ନିଜ ଚେହେରାରେ ହସ ଉକୁଟେଇବାକୁ ପଡିଥାଏ। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଫର୍ମାଇସ ବି ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡେ। ଏଥିରୁ ଜାଣିପାରୁଥିବା ଏଭଳି କ୍ଲାସରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଯାତ୍ରୀ କଣ ଫର୍ମାଇସ କରୁଥିବେ। ଏଥିରେ ଏୟାର ହଷ୍ଟେସଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ମେକପ୍ ପାଇଁ ଯେତିକି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡେ ତାହା ଦେଶର କୌଣସି ଜାତୀୟ ସ୍ତରର କୌଣସି ଟେଲିଭିଜନ ଆଙ୍କର ବି  କରୁନଥିବେ । ହଷ୍ଟେସକୁ ଆଇ ସାଡୋ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଲିପ୍ ଷ୍ଟିକ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁକୁ  ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଏପରିକି କିଛି କିଛି ଅନ୍ତରାଳରେ ଲିପ୍ ଷ୍ଟିକ୍ କୁ ଆଡଜଷ୍ଟ ବି କରନ୍ତି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଏୟାର ହଷ୍ଟେସ ଙ୍କ ଲାଗି ଖାସ୍ କମ୍ପାନୀର ସାଡୋ ଓ ଲିପ୍ ଷ୍ଟିକ୍ ବ୍ୟବହାର ଲାଗି ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥାଏ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି  ଏହି ଏୟାର ହୋଷ୍ଟେସ୍।

   Related Posts