Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ଅଇଗିରି ନନ୍ଦିନୀ – ମା’ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ପ୍ରତି ସମର୍ପିତ ଏକ ଚମତ୍କାର ସ୍ତୋତ୍ର

12/10/2021 at 10:41 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର  ୧୨।୧୦ : ଯାହା ଅଇଗିରିକୁ ଅଡ଼ିଓ-ଭିଜୁଆଲ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ଅନନ୍ୟ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛି ତାହା ହେଉଛି  ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମୌଳିକତା ଏବଂ ସତେଜତା | ବିଶ୍ୱ ମହିଳା ଦିବସରେ ପ୍ରଥମେ ଓଡ଼ିଆରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଏହି ସଙ୍ଗୀତ ଭିଡିଓଟି ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ପ୍ରକାରର ଏକ ସଂସ୍କୃତି ସଂପନ୍ନ କ୍ଲାସିକ୍ ରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି | ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ୮ ଲକ୍ଷ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରି ଏହା ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଦର୍ଶକଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଦେଖାଯାଇ ଭାଇରାଲ କରାଯାଇଛି ।

ସୁସ୍ମିତା ଦାସ ଏବଂ ଅରୋମୀରାଙ୍କ ଦଳ ଏବେ ଦଶହରା ଅବସରରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକପ୍ରିୟ ଜନତାଙ୍କ ଚାହିଦାକୁ ନେଇ ଗୀତର ହିନ୍ଦୀ ସଂସ୍କରଣ ଆଣିଛନ୍ତି । ସୁସ୍ମିତା ଦାସଙ୍କ ଏହି ସଙ୍ଗୀତ ଭିଡିଓକୁ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ଚିତ୍ର ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଇଛି। କାବିକ ଭାବରେ କଳ୍ପନା କରାଯାଇ ଏହାକୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଭାବରେ ସମ୍ପାଦିତ କରାଯାଇଛି |

ତେବେ ଗୀତର ସାରାଂଶ ହେଉଛି ଦେବୀ ଦୁର୍ଗା ଆଉ ସାଧାରଣ ଭାବରେ ନାରୀତ୍ୱର ଏକ ମୁଖରିତ ଉତ୍ସବ | ଅନୁପ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ରଚନା ସହିତ ସୁସ୍ମିତା ଦାସ ଏବଂ ଅଭିଜିତ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏହା ଗାୟନ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଦେବ ମେହେରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ହୋଇଛି | ସୂର୍ଯ୍ୟମୟୀ ଏବଂ ଅମିତ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଗ୍ରୁପର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏହାର ଅଣପାରମ୍ପାରିକ କିନ୍ତୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଉପସ୍ଥାପନାରୁ ଏକ ନିଆରା ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଛି |

ସୁମିତ ଦୀକ୍ଷିତଙ୍କ ସ୍ୱରସଂଯୋଜନାରେ ଏହି ଗୀତଟି ସମୃଦ୍ଧ ଓ ସ୍ତରିତ ଅଟେ ଏବଂ ବିମୋହିତ ହୋଇବାରମ୍ବାର ଦୋହରାଇଲା ଭଳି ଏକ ସଂଗୀତ କୃତି ତିଆରି ହୋଇପାରିଛି| କଳା ଓ ଛାୟାଙ୍କନର ନିଆରା ସଂରଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ଏହି ଗୀତଟିକୁ ଆପଣ ଦେଖିବାର ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ବି ଏହାର ଭିଜୁଆଲ୍ ଆପଣଙ୍କ ମନମଧ୍ୟରେ ଅଲିଭା ହେଇ ରହିଯିବ |

ଗାୟିକା ସୁସ୍ମିତା ଦାସ କୁହନ୍ତି,’ଓଡ଼ିଆ ସଂସ୍କରଣର ଜବରଦସ୍ତଚାହିଦା ହେତୁ, ଆମେ ଏହାର ହିନ୍ଦୀ ସଂସ୍କରଣ ସୃଷ୍ଟି କରି ଏକ ସର୍ବ ଭାରତର ଦର୍ଶକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଏହା ଉପଯୁକ୍ତ ବୋଲି ମନେକଲୁ । ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ, ମୋତେ ପୁନର୍ବାର ଶ୍ଳୋକଗୁଡ଼ିକ ଗାଇବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା | ଏହା ମୋ ପାଇଁ ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କିନ୍ତୁ ଅସାଧାରଣଭାବରେ ସନ୍ତୋଷଜନକ ଥିଲା।’

ଏହି ଗୀତର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦେବ ମେହେର କୁହନ୍ତି, ‘ଏହାରସଂଯୋଜନା, ଉପସ୍ଥାପନାରେ ଏକ ଅନନ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ଦାବି କରିଥିଲା ଏବଂ ଆମେ ଏପରି ଏକ ସମୃଦ୍ଧଶାଳୀସଂଗୀତ ସାମଗ୍ରୀ ନିର୍ମାଣ କରିବାର ଧାରଣାକୁ ଲମ୍ଫ ମାରିଥିଲୁ । ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପରେ ଅଂଶୀଦାର ହୋଇ ମୁଁ ନିଜକୁ ଗର୍ବିତମନେକରୁଛି। ‘

   Related Posts