Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରୁ ଡେଇଁ ଜଣେ ନିଖୋଜ, ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଅଛି ଗାଡି ଓ ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଯୁବକକୁ ଖୋଜି ଆଣିବା ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ, ରବିବାରଠୁ ଗାଈ ଚରେଇବାକୁ ଯାଇ ଅଛନ୍ତି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଗଲେ ଦେଢ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଘଟଣାରେ ରାଜଧାନୀ ହୁଲସ୍ତୁଲ, ଡିସିପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ ବେଳେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା : ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଡୋଡା ଘାଟିରେ ଖସିପଡିଲା ମାଟାଡୋର, ୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଆହତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା ୩ୟ ଦିନରେ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ନଦେଲେ ତୀବ୍ର ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲରେ ଘାଇ, ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶୌଚ ହୋଇ ଫେରିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ କଚାଡିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଋଣ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ମାମଲା, କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ଜ୍ବାଇଁ ଏବଂ ଅଭିନେତା ଡିନୋ ମୋରିଆଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କଲା ଇଡି

2/07/2021 at 10:27 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨/୦୭: ଦିବଂଗତ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ଜ୍ବାଇଁ ଏବଂ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଡିନୋ ମୋରିଆଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି)ର ବଡ଼ ଆକ୍ସନ। ବ୍ୟାଙ୍କ ଋଣ ହେରଫେର ମାମଲାରେ ଇଡି ସେମାନଙ୍କ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଗୁଜୁରାଟର ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଦେସରା ଭାଇଙ୍କ ଦ୍ବାରା ୧୪,୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ୟାଙ୍କ ଋଣ ହେରଫେର ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ଜ୍ବାଇଁ, ଅଭିନେତା ଡିନୋ ମୋରିଆ, ସଞ୍ଜୟ ଖାନ ଏବଂ ଡିଜେ ଅକିଲ୍‌ଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରିଛି ଇଡି। ସେମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ଜବତ ହୋଇଥିବା ସମ୍ପତ୍ତିର ମୂଲ୍ୟ ୮.୭୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ସଞ୍ଜୟ ଖାନଙ୍କ  ପାଖରୁ ୩ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଡିନୋ ମୋରିଆଙ୍କ ୧.୪ କୋଟି ଟଙ୍କା, ଡିଜେ ଅକିଲଙ୍କ ପାଖରୁ ୧.୯୮ କୋଟି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ଜ୍ବାଇଁ ଇର୍ଫାନ ଅହମଦ ସିଦ୍ଦିକିଙ୍କ ପାଖରୁ ୨.୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରିଛି ଇଡି।

ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି) ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ସଂଦେସରା ଭାଇ ଏବଂ ଇର୍ଫାନ ସିଦ୍ଦିକିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଟଙ୍କା ନେଣଦେଣ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା। ଏଥିରେ ଅନ୍ୟ ୩ ଅଭିନେତାଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଥିବା ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା ଇଡି ।

ଏହି ମାମଲାରେ ୧୪,୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର  ବ୍ୟାଙ୍କ ଋଣ ହେରଫେର ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ରହିଛି। ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଷ୍ଟର୍ଲିଂ ବାୟୋଟେକ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରମୋଟର ଏବଂ ନିର୍ଦେଶକ ନୀତିନ ଜୟନ୍ତିଲାଲ ସଂଦେସରା,  ଚେତନକୁମାର ଜୟନ୍ତିଲାଲ  ସଂଦେସରା ଏବଂ ଚେତନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଦୀପ୍ତି ସନ୍ଦେସରା ଫେରାର ଅଛନ୍ତି । ନୀତିନ ଏବଂ ଚେତନକୁମାର ଦୁଇ ଭାଇ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୦୧୭ରେ ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ସହ ଭାରତ ଛାଡ଼ି ପଳାଇଥିଲେ।

   Related Posts