Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ୨୨୨ ରନର ବିଶାଳ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍‌ : କେ.ଏଲ. ରାହୁଲ, ଦୀପକ ହୁଡାଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ
  • ||
  • ମୋଦୀଙ୍କୁ ସୋନିଆଙ୍କ ପତ୍ର: ବୟସ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଉ
  • ||
  • ବାଗ୍‌ଚି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କ୍ୟାନସର ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପାଇଁ ସୁବ୍ରତୋ-ସୁସ୍ମିତା ଦେବେ ୪୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହେଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ରେ ହୋଇଥିଲା ବାଇପାସ୍‌ ସର୍ଜରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରୁ ୨୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇର ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଖରା ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ୨ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି, ରାଜଭବନ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ
  • ||

ଆହାର କେନ୍ଦ୍ର ପାଇଁ ଗାଇଡଲାଇନ୍ ଜାରି, ସକାଳ ୧୦ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖୋଲା ରହିବ

17/03/2020 at 1:19 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ।୩: କରୋନା ସ୍ଥିତି ସତ୍ତ୍ବେ ରାଜ୍ୟର ସବୁ ଆହାର କେନ୍ଦ୍ର ପୂର୍ବଭଳି ଖୋଲା ରହିବ । କିନ୍ତୁ ସମୟ ଅବଧି ବଢିଲା । ଏଣିକି ୬ଘଣ୍ଟା ଖୋଲା ରହିବ ଆହାର କେନ୍ଦ୍ର । ଏନେଇ ଗୃହ ଏବଂ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ସଚିବ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଆହାର କେନ୍ଦ୍ର ଲାଗି ଗାଇଡଲାଇନ୍ ଜାରି କରାଯାଇଛି ।

ଆହାର କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭିଡ କମାଇବା ଲାଗି ସମୟ ସୀମା କୋହଳ କରାଯାଇଛି । ଏଣିକି ଆହାର କେନ୍ଦ୍ର ସକାଳ ୧୦ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖୋଲା ରହିବ । ଆହାର କେନ୍ଦ୍ରରେ ଲୋକେ ପରସ୍ପରଠାରୁ ଦେଢ ମିଟର ଦୂରତା ରଖି ଧାଡିରେ ଠିଆ ହେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଆହାର କେନ୍ଦ୍ରରେ ଶୃଙ୍ଖଳା ଲାଗି ପୋଲିସର ସହାୟତା ନିଆଯିବ । ଆହାର କେନ୍ଦ୍ର ବାହାରେ ପ୍ରବେଶ ପଥରେ ହାତ ଧୋଇବା ଲାଗି ସାବୁନ ବା ଲିକ୍ବିଡ ସୋପ୍ ରଖିବା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ । ଧାଡିରେ ଠିଆ ହେବା ଆଗରୁ ଲୋକମାନେ ହାତ ଭଲକରି ଧୋଇବା ଲାଗି କୁହାଯାଇଛି । ଆହାରା କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭିଡ ନବଢାଇବା ଲାଗି ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ ।

ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ଲେଟ୍ ଧରି ଲୋକେ କେନ୍ଦ୍ର ବାହାରକୁ ଚାଲି ଯିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ଡଷ୍ଟବିନ୍ କୁ କେନ୍ଦ୍ର ବାହାରେ ରଖାଯିବ । ଖାଦ୍ୟ ଟୋକନ୍ ନେବା ଲାଗି ଲୋକେ ହାତକୁ ଟଙ୍କା ନଦେଇ ଏଥିଲାଗି ଥିବା ବାକ୍ସରେ ଟଙ୍କା ପକାଇବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ଟୋକନ୍ କାଉଣ୍ଟରକୁ ସାନିଟାଇଜ କରାଯିବ । ଭିଡ କମାଇବା ଲାଗି ଆହାର କେନ୍ଦ୍ର ବାହାରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପାନୀୟ ଜଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଆହାର କେନ୍ଦ୍ରକୁ ପରିଷ୍କାର ପରିଚ୍ଛନ୍ନ ରଖିବା ଲାଗି ନିୟମିତ ଭାବରେ କୀଟାଣୁନାଶକ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ । ଆହାର କେନ୍ଦ୍ର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଗାଇଡଲାଇନ ସଂପର୍କରେ ସଚେତନ ରହିବା ଉଚିତ୍ ।

   Related Posts