Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୩୫୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୧୧ ମୃତ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ଓମିକ୍ରନ ଗଞ୍ଜାମକୁ ବିପଦ : ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ ! ସତର୍କ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ, ନଦେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କଲେ ଲହୁଲୁହାଣ
  • ||
  • ଆଉ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ବଦଳିବ ପାଗ : ୧୧ରୁ କମିଯିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆସୁଛନ୍ତି ପୁଟିନ : ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଡାକ୍ତର ଆନ୍ଦୋଳନ: ସରକାରଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ଡାକ୍ତର ରାଜି,ଏବେ ସ୍ଥାନ ଓ ସମୟକୁ ଅପେକ୍ଷା, ରାଜ୍ୟରେ ସୁଧୁରିନି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା

16/06/2019 at 3:42 PM

କୋଲକାତା ୧୬।୬:  ଶେଷରେ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଛନ୍ତି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ଡାକ୍ତର। ଫଳରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନେଇ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଜାରୀ ଗତିରୋଧ ଏବେ ସମାପ୍ତ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁ ରାଜ୍ୟରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଧରାସାୟୀ ହୋଇଛି। ଏଣୁ ଶନିବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସମସ୍ତ ଦାବିକୁ ସରକାର ମାନିନେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିବା ସହ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନେଇ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ସଂକେତ ଦିଆଯାଇନଥିଲା।

ତେବେ ଶନିବାର ରାତିରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ନିମନ୍ତେ  ସହମତ ହୋଇଥିଲେ। ଏ ନେଇ ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ଜୁନିୟର ଡାକ୍ତରଙ୍କ ମିଳିତ ଫୋରମ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଆମେ ଆଲୋଚନା ନିମନ୍ତେ ସର୍ବଦା ପ୍ରସ୍ତୁତ ବୋଲି ମୁଖପାତ୍ର କହିଥିଲେ । ତେବେ ଆଲୋଚନା ନିମନ୍ତେ ସ୍ଥାନ ଓ ସମୟ ନେଇ ସଙ୍ଗଠନର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଆମେ ଅପେକ୍ଷା କରିବୁ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ତେବେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସରକାରଙ୍କ ସହ ସଂଘର ଆଲୋଚନା ନେଇ କୌଣସି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ।

ରାଜ୍ୟରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ସମାପ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଶନିବାର ଆଲୋଚନା ନିମନ୍ତେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ସଚିବାଳୟ ଡାକିଥିଲେ। ତେବେ ଅପରାହ୍ଣ ୫ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନେ ନ ପହଞ୍ଚିବାରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସମସ୍ତ ଦାବି ସରକାର ମାନିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବୋଲି  ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ତେବେ ସେମାନେ ତୁରନ୍ତ ନିଜନିଜ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ନିବେଦନ କରିଥିଲେ ମମତା। ଏପରିକି ସରକାର ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବନି ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ। ହେଲେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ପାରିନଥିବାରୁ ରାଜ୍ୟର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏବେବି ସୁଧାର ଆସିପାରିନଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

   Related Posts