Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

ପୁଣି ପିଏନବିରେ ଠକେଇ : ନିରବ ମୋଦିଙ୍କ ପରେ ପିଏନବିକୁ ୩୮୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଚୂନ ଲଗାଇଛି ଭୂଷଣ ଷ୍ଟିଲ୍ ଆଣ୍ଡ ପାୱାର

7/07/2019 at 7:14 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୭/୭ : ପୁଣି ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ମହା ଘୋଟାଲାର ଅଭିଯୋଗ ।  ନିରବ ମୋଦିଙ୍କ ପରେ ଏବେ ଭୂଷଣ ଷ୍ଟିଲ୍  ଆଣ୍ଡ ପାୱାର ପିଏନବିକୁ ଚୂନ ଲଗାଇଛି ।  ତେବେ ୧୦୦ କି ୨୦୦ କୋଟି ନୁହେଁ ଏକାଥରକେ  ୩୮୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକି ନେଇଛି । ଅଭିଯୋଗ  ପରେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହାକୁ ଫରେନସିକ ଅଡିଟ ପାଇଁ ସିବିଆଇକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି…

ନିରବ ମୋଦିଙ୍କ ପରେ ଏବେ ଭୂଷଣ ଷ୍ଟିଲ୍‌ ଆଣ୍ଡ ପାୱାର ନାଁରେ ମହାଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ । ନିରବଙ୍କ ପରି ଭୂଷଣ ଷ୍ଟିଲ୍‌ ଆଣ୍ଡ ପାୱାର ସମାନ ଭାବେ ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସଲାଲ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଚୂନ ଲଗାଇଛି । ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ଭୂଷଣ ଷ୍ଟିଲ୍  ଆଣ୍ଡ ପାୱାର ପଂଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କର ଚଣ୍ଡିଗଡ଼, ଦୁବାଇ ଏବଂ ହଂକଂ ବ୍ରାଞ୍ଚରୁ ୩ ହଜାର ୮ ଶହ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଚୂନ ମାରିଛି ।  ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ବ୍ରାଞ୍ଚରୁ ୩ ହଜାର ୨ଶହ କୋଟି, ଦୁବାଇ ବ୍ରାଞ୍ଚରୁ ୩୪୫ କୋଟି ଏବଂ ହଂକଂ ବ୍ରାଞ୍ଚରୁ ୨୬୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ହୋଇଛି ।

ନିଜେ କମ୍ପାନୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏହି ଅର୍ଥ ତୋଷାରପାତରେ ଜଡିତ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଯଦିଓ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଆଜି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି କିନ୍ତୁ ଭୂଷଣ ଷ୍ଟିଲର ପୂର୍ବତନ ଅର୍ଥଅଧିକାରୀ ତଥା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନିତିନି ଜୋହାରିଙ୍କୁ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଏବଂ ସେ ଏବେ ବିଚାରବିଭାଗୀୟ କଷ୍ଟୋଡିରେ ଅଛନ୍ତି ।  

ପଂଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏନେଇ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ  ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହାର ଫରେନସିକ  ଅଡିଟ ପାଇଁ ସିବିଆଇକୁ ସୁପାରିଶ କରିଛନ୍ତି ।  ଏହାସହ ନ୍ୟାସନାଲ କମ୍ପାନୀ ଲ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ ନିକଟରେ ମଧ୍ୟ  ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି  । 

ପୂର୍ବରୁ ପଂଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ୧୪ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ଚୂନ ଲଗାଇବାର ଅଭିଯୋଗ ନିରବ ମୋଦିଙ୍କ ହୀରା କମ୍ପାନି ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିଲା । ନିରବ ଦେଶାନ୍ତର ହେବା ପରେ ଏବେ ଲଣ୍ଡନ ଜେଲ୍‌ରେ ଅଛନ୍ତି ।

   Related Posts