Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ଏହି ଦେଶରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଲାଗୁ ହେଲା ଲକଡାଉନ୍, କୋହଳ ହେବା ପରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ଶହଶହ ନୂଆ କେସ୍

9/05/2020 at 5:03 PM

ବର୍ଲିନ୍ , ୦୯|୦୫:   ଜର୍ମାନୀର ଅନେକ ସହରରେ ଲକଡାଉନକୁ କୋହଳ କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଦେଶରେ ପୁଣିଥରେ ଲକଡାଉନ୍ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି । ଲକଡାଉନ୍ କୋହଳ ହେବା ପରେ ଏଠାରେ ପୁଣି ସଂକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ତେଣୁ ସରକାର ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ, ଯଦି ୭ ଦିନରେ ପ୍ରତି ୧ ଲକ୍ଷ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ସଂଖ୍ୟା ୫୦ରୁ ଅଧିକ ହେବ ତେବେ ପୁଣି ଲକଡାଉନ୍ ଲାଗୁ କରାଯିବ । ଏଠାରେ ତିନୋଟି ରାଜ୍ୟରେ କଟକଣା କୋହଲ ହେବା ପରେ ୭ଦିନରେ ଶହଶହ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ ।

ପଜିଟିଭ୍ କେସ୍ ବଢିବା ପରେ ସହରରେ ରେସ୍ତୁରାଷ୍ଟ, ଟୁରିଷ୍ଟ୍ ସ୍ପଟ୍ ଓ ଫିଟନେସ୍ ଷ୍ଟୁଡିଓ ଖୋଲିବା ନେଇ ସରକାର ନେଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଫେରାଇ ନେଇଛନ୍ତି ।  ଜର୍ମାନୀରେ ୧୬ଟି ରାଜ୍ୟ ରହିଛି । ଲକଡାଉନ୍ କୋହଳ ବାବଦରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ରାଜ୍ୟଗୁଡିକୁ ଅଧିକାର ଦିଆଯାଇଛି । ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ୭ ଦିନରେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମିତ ମାମଲା ଆସିଲେ ଲକଡାଉନକୁ ପୁଣି ଲାଗୁ କରିବେ ବୋଲି ସହମତି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।

ଏଠାକାର ସର୍ବାଧିକ ଜନବହୁଳ ରାଜ୍ୟ ନର୍ଥ ରେନୋର ଏକ କମ୍ପାନୀରେ ଏକାଥରେ ୧୫୦ କର୍ମଚାରୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ରାଜ୍ୟରେ ସମସ୍ତ କମ୍ପାନୀ, ପ୍ଲାଣ୍ଟକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି । ଏହସହ ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ ହେବ ବୋଲି ସରକାର କହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଏହି ଦେଶରେ ଏବେସୁଦ୍ଧା ମୋଟ ୧ ଲକ୍ଷ ୭୦ ହଜାର ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୭୫୦୦ରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts