Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୩୫୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୧୧ ମୃତ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ଓମିକ୍ରନ ଗଞ୍ଜାମକୁ ବିପଦ : ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ ! ସତର୍କ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ, ନଦେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କଲେ ଲହୁଲୁହାଣ
  • ||
  • ଆଉ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ବଦଳିବ ପାଗ : ୧୧ରୁ କମିଯିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆସୁଛନ୍ତି ପୁଟିନ : ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ପୁଣି ଲାଗିଲା ନିଆଁ: ସିଡିଏମ୍ଓ କହିଲେ- ଏହା ସାମାନ୍ୟ ଘଟଣା

20/12/2019 at 5:51 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା୨୦/୧୨-  କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ପୁଣି ଲାଗିଲା ନିଆଁ । ଏଥର ନିୟୁଟ୍ରିସିନାଲ ରିହାବିଲିଟେସନ୍ ସେଣ୍ଟରରେ ନିଆଁ ଲାଗିଛି । ସକାଳେ କେନ୍ଦ୍ର ଭିତରେ ହଠାତ୍ ଧୂଆଁ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଯାଇଥିଲା। କେହି କିଛି ବୁଝିବା ପୂର୍ବରୁ ଜଳି ଯାଇଥିଲା ଇଲେକ୍ଟ୍ରି ଓୟାରିଂ । କାହାର କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇନି । ଗତ ୨୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ଦ୍ବିତୀୟ ଅଗ୍ନୀକାଣ୍ଡ ଘଟଣା। ସିଡିଏମ୍‌ଓ କିନ୍ତୁ କହିଛନ୍ତି ଏହା ସାମାନ୍ୟ ଘଟଣା । ସଟ୍ ସର୍କିଟ ଯୋଗୁଁ ଜଳିଗଲା ଓୟାରିଂ।ରୋଗୀ, ସଂପର୍କୀୟ, କର୍ମଚାରୀ ଛାନିଆ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।।୨୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପୁଣି ହସ୍ପିଟାଲରେ  ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି।

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ଥିବା ନିୟୁଟ୍ରିସିନାଲ ରିହାବିଲିଟେସନ୍ ସେଣ୍ଟର । ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ୭ ଟା । ସଟ୍ ସିର୍କଟ ଯୋଗୁଁ ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ନିଅଁ। ଲାଗି ଯାଇଥିଲା । ଜୀବନ ବଂଚାଇବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଥିବା ୨ ଜଣ ନର୍ସ, ଜଣେ ରୋଗୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଏଣେ ତଣେ ଧାଇଁଥିଲେ । ସମଗ୍ର ଅଂଚଳ ଧୂଆଁମୟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା। ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚିକିତ୍ସିତ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ସୁରକ୍ଷିତ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି ।ତେବେ ଜଣେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଁଞ୍ଚି ଅଗ୍ନୀନିର୍ବାପକ ବ୍ୟବହାର କରି ନିଆଁକୁ ଆୟତ କରିଥିଲେ ।

ଗତ ନଭେମ୍ବ ୨୯ ତାରିଖରେ ମେଡିକାଲ ପରିସରରେ ପ୍ରସୂତିମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଥିବା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଶୀତତାପ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ କ୍ୟାବିନ୍‌ରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା । ୫ ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଉଦ୍ଧାର କରି ଥିଲେ। ମାତ୍ର ୩ ସପ୍ତାହ ବ୍ୟବଧାନରେ ଏ ହେଉଛି ଦ୍ବିତୀୟ ଅଗ୍ନୀକାଣ୍ଡ ଘଟଣା। ସେହିପରି ୨୦୧୭ ଜୁଲାଇ ୪ରେ ମେଡିକାଲରେ ଥିବା ଏକ ଜେନରେଟରରେ ମଧ୍ୟ ନିଅଁ। ଲାଗି ଯାଇଥିଲା । ମେଡିକାଲ ପରି ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥାନରେ ଏହିଭଳି ବାରମ୍ବାର ନିଅଁ। ଲାଗିବା ଘଟଣା ରୋଗୀ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ମହଲରେ ଭୟର ବାତାରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଧାରୀ କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ସାଧାରଣ ଘଟଣା କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts