Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ଭିମସାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ଡାକ୍ତର ଅଶ୍ବିନୀ ପୂଜାହାରୀ ୧୫ତାରିଖରେ ବିଜେପିରେ ଦେବେ ଯୋଗ !

9/02/2019 at 11:56 AM

ସମ୍ବଲପୁର ୯|୨: ବୁର୍ଲା ଭୀମସାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ଅଶ୍ବିନୀ ପୂଜାହାରୀ ଇସ୍ତଫା  ଦେଇଛନ୍ତି । ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଜାତୀୟ ସ୍ତରର ରାଜନୈତିକ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ ବୋଲି ସଙ୍କେତ ଦେଇଛନ୍ତି । ସମ୍ଭବତଃ ଆସନ୍ତା ୧୫ତାରିଖରେ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ସମ୍ବଲପୁର ଗସ୍ତ ବେଳେ ସେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ବିଜେପିର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ମଧ୍ୟ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ଆସନ୍ତା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ସେ ସୋନପୁରରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇପାରନ୍ତି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଡାକ୍ତର ଅଶ୍ବିନୀ ପୂଜାହାରୀଙ୍କ ନିଜ ଘର ସୋନପୁରର ରାଜାସାହିରେ । ଆଜି ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଡାକ୍ତର ପୂଜାହାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏ ସଂପର୍କରେ ସେ ଦିନେ ଦୁଇ ଦିନ ଭିତରେ ସବୁକଥା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଚିକିତ୍ସା ତ୍ରୁଟି ନେଇ ଭିମସାରର ତତ୍କାଳୀନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଶ୍ବିନୀ ପୂଜାହାରୀଙ୍କ  ବିରୋଧରେ ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ତଦନ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା । ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଆଧାରରେ ଗତ ଡିସେମ୍ବର ୭ତାରିଖରେ ଅଶ୍ବିନୀ ପୂଜାହାରୀଙ୍କୁ ଛୁଟିରେ ଯିବାକୁ କହିଥିଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ଅଶ୍ବିନୀ ପୂଜାହାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜୁନିଅର ଡାକ୍ତରମାନେ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ । ଏସବୁକୁ ନେଇ ଅଶ୍ବିନୀ ପୂଜାହାରୀଙ୍କୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ସେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟସୀମା ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ଜବାବ ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏହା ଉପରେ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇନଥିଲେ । ଏପରିକି ତାଙ୍କ ଉତ୍ତର ମିଳିଥିବା ନେଇ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସୂଚନା ଆସିନଥିଲା ।

ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଉଦାସୀନତାକୁ ନଜରରେ ରଖି ଡାକ୍ତର ପୂଜାହାରୀ ବାରମ୍ବାର ରିମାଇଣ୍ଡର ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏଥିରୁ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସୁଫଳ ନମିଳିବାରୁ ଗତ ଜାନୁଆରୀ ୧୫ତାରିଖରେ ଡାକ୍ତର ପୂଜାହାରୀ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଏକ ଚେତାବନୀ ପତ୍ର ଲେଖିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ୧୫ଦିନ ଭିତରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନନେଲେ ସେ ଚାକିରୀରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବେ ବୋଲି ଏହି ପତ୍ରରେ ଦର୍ଶାଇଥିଲେ । ଫେବୃଆରୀ ୧ତାରିଖରେ ସମୟ ପୁରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇନଥିଲେ । ଫଳରେ ସେ ଆହୁରି ୭ଦିନ ଅପେକ୍ଷା କରି ଗତକାଲି ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ନିକଟକୁ ଇମେଲ୍ ଯୋଗେ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ପଠାଇଦେଇଥିବା ଆଜି ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଗତକାଲି ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ଡାକ୍ତର ପୂଜାହାରୀ ଆଜି ତାଙ୍କ ସରକାରୀ କ୍ବାର୍ଟର ମଧ୍ୟ ଖାଲି କରିଦେଇଛନ୍ତି । ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭିମସାରର ଉନ୍ନତି କରିବା ପାଇଁ ସେ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବାରୁ ବହୁ ଲୋକଙ୍କର ଅସୁବିଧା ହେଲା । ଏହି ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କଲେ । ଷଡଯନ୍ତ୍ରରେ ଖୋଦ୍ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମଧ୍ୟ ପକ୍ଷଭୁକ୍ତ ହେଲେ । ଭିମସାରର ସିଟ୍ ସଂଖ୍ୟା ୧୫୦ରୁ ୨୦୦କୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଲାଗି ସେ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ । ଡାକତମାନଙ୍କ ଘରୋଇ ଚିକିତ୍ସା ଉପରେ ଅଙ୍କୁଶ ଲଗାଇଥିଲେ । ପିଜି ପରୀକ୍ଷା ହସ୍ପିଟାଲ ଭିତରେ କରିବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲେ । ଏସବୁ ଜୁନିୟର ଡାକ୍ତର ଓ ତାଙ୍କର ସହଯୋଗୀମାନଙ୍କୁ ଅଡୁଆରେ ପକାଇଲା ।

ଆର୍ମି ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ନିଜ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ହସ୍ପିଟାଲର ଉନ୍ନତି କରିବା ଲାଗି ସେ ଆସିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତାହା କରାଇ ଦିଆଗଲାନାହିଁ ବୋଲି ଡାକ୍ତର ପୂଜାହାରୀ ଆଜି ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ସେ ଯେକୌଣସି କ୍ଷେତ୍ରରେ ରହିଲେ ମଧ୍ୟ ଭିମସାରର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ  କାମ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।ମୁଖ୍ୟତଃ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଅବହେଳା ଓ ଅଣଦେଖା କାରଣରୁ ସେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts