Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବହ୍ମପୁର : ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ତାଳଚେରରେ ଅର୍ଥନୈତିକ ଆନ୍ଦୋଳନ, ସମସ୍ତ ଖଣିରୁ କୋଇଲା ଉତ୍ପାଦନ ସହ ପରିବହନ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୩ ବର୍ଷରେ ପୂରା ହେବ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ
  • ||
  • ପୁଣି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏକ ନମ୍ବର, ଲୋକପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କଳିଙ୍ଗ ଝୋଟ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ମେସିନରେ ଚାପି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଘରୋଇ କଳି ହେଲା କାଳ, ଦାଦାର ଛୁରାମାଡ଼଼ରେ ଝିଆରୀ ଆହତ
  • ||

ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ଘୋଷଣା ପରେ ରାଜନୀତିରୁ ଓହରିଲେ ତାଙ୍କ ପରାମର୍ଶଦାତା ତାମିଲାରୁବି ମଣିୟନ

30/12/2020 at 6:37 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦/୧୨:  ଧୋକା ଦେଲା ଶେଷ ଆଶା ! ରଜନୀକାନ୍ତ ପରେ ପରେ ରାଜନୀତିରୁ ସନ୍ନ୍ୟାସ ଗ୍ରହଣ କଲେ ତାଙ୍କ ପରାମର୍ଶଦାତା ତଥା ଗାନ୍ଧୀ ମକ୍କଲ ୟାକମ ନେତା ତାମିଲାରୁବି ମଣିୟନ। ତାମିଲ ସୁପରଷ୍ଟାର ରଜନୀକାନ୍ତ ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଦବାକୁ ଘୋଷଣା କରି ପୁଣି ଓହରିଯାଇଛନ୍ତି। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ରାଜନୀତି କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ରଜନୀକାନ୍ତ କହିସାରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପରେ ପରେ ତାଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ପରାମର୍ଶଦାତା ରାଜନୀତିରୁ ସନ୍ନ୍ୟାସ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ତାମିଲାରୁବି ଚିଠି ମାଧ୍ୟମ​‌ରେ ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେବା ସହ ଲେଖିଛନ୍ତି, ସବୁଦିନ ପାଇଁ ରାଜନୀତି ଛାଡ଼ିଦେଲି। ତେବେ ରଜନୀକାନ୍ତ ରାଜନୀତିରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ତାମିଲାରୁବି ରାଜନୀତିରୁ ଓହରିଯାଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଚିଠିରେ ରାଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ତାମିଲାରୁବି ଉଲ୍ଲେଖ କରିନଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଚିଠିରେ ତାମିଲାରୁବି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ ସେମିତି ଆଉ ରାଜନୀତିରେ କିଛି ହାସଲ କରିବାକୁ ନାହିଁ। ମୋର ସ୍ବଚ୍ଛତା, ପବିତ୍ରତା ଓ ଶୃଙ୍ଖଳାକୁ ରାଜନୀତି କୌଣସି ପ୍ରକାର ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିପାରିଲା ନାହିଁ।’

ଅନ୍ୟପଟେ ରାଜନୀତିରୁ ବିମୁଖ ହୋଇଥିବା ତାମିଲାରୁବି ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ। ସେ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ସହ କରିଥିବା ଆଲୋଚନା ସମ୍ପର୍କ​‌ରେ ବି କହିଥିଲେ। ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ତାଙ୍କୁ ସବୁ ଧର୍ମର ଭଗବାନଙ୍କ ସହ ତାମିଲାରୁବି ତୁଳନା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ରଜନୀକାନ୍ତ ରାଜନୀତିକୁ ଆସିଲେ ତାମିଲନାଡୁରେ ପ୍ରକୃତରେ ବରିବର୍ତ୍ତନ ସମ୍ଭବ ବୋଲି ତାମିଲାରୁବି ପୂର୍ପରୁ  ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ।

   Related Posts