Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ICSE ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ବାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ଭାରତ ଆସିବ ପଳାତକ ନିରବ ମୋଦି, ଅନୁମତି ଦେଲେ ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶ୍ବଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ବାଇଁଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ଆସିଥିଲେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମନାଇବାକୁ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ମାତ୍ର ୮ଶହ ଟଙ୍କା ଉଧାର ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ, ମହିଳା ମଣ୍ଡଳ ସଭାନେତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ହରସିମରତ କୌର ବାଦଲ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ସଂକ୍ରମଣ ଆଗକୁ ଆହୁରି ବଢି ବଢି ଚାଲିବ – ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଗୀତିକାର ପଣ୍ଡିତ କିରଣ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ: ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନେଇଥିଲେ ଭ୍ୟାକସିନ୍
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେ​‌ଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି. ଏସ୍‌. ୟେଦିୟୁରପ୍ପା, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ନେଇଥିଲେ ଭ୍ୟାକସିନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବର UPDରେ ଜାରି ହେବ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ମୁତୟନ ହେବେ ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଳବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସୁନ୍ଦରଗଡର ୨ ବିଜେଡି ନେତା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପରେ ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରବାସୀଙ୍କ ପଳାୟନ, କରୋନା lock down ଭୟରେ ରାଜଧାନୀ ଛାଡୁଛନ୍ତି ଲୋକେ

7/04/2021 at 4:18 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୭।୪: ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ନୂଆ ୫ହଜାର ୧୦୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି। ଏଣୁ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ଲୋକଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ଘାରିଛି ଲକଡାଉନ୍‌ ଚିନ୍ତା। ତେବେ ସେଭଳି କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଲୋକେ ନିଜନିଜ ଗୃହ ରାଜ୍ୟରକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ପହଞ୍ଚିବା ଲାଗି ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀ ଛାଡିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ଦେଶ ଅଥବା ଦିଲ୍ଲୀରେ ଲକଡାଉନ ଲାଗୁ ହେଉ ତାହା ଲୋକେ ଚାହାଁନ୍ତିନି।  କାରଣ ଗତବର୍ଷ ଲକଡାଉନ ଯୋଗୁ ସେମାନେ ଯେଉଁ ଦୁର୍ଦ୍ଦଶାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ ପୁଣି ଥରେ ସେପରି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଫେରିବାକୁ ନପଡେ ସେଥିପାଇଁ ବୁଧବାର ଦିଲ୍ଲୀ ଷ୍ଟେସନରେ ଦିନ ତମାମ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଭିଡ ଲାଗି ରହିଥିଲା। ଦିଲ୍ଲୀରେ ମଙ୍ଗଳବାର ୧ ଲକ୍ଷ ଯାଞ୍ଚ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେଥିରୁ ୫ ହଜାର ୧୦୦ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। କୋଭିଡ ଚିହ୍ନଟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୭ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ମୋଟ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬ଲକ୍ଷ ୮୫ହଜାର ୬୨ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬ଲକ୍ଷ ୫୬ ହଜାର ୬୧୭ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଫେରିଯାଇଛନ୍ତି। ରାଜଧାନୀରେ ଏବେ ସକ୍ରିୟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୭ ହଜାର ୩୩୨ ଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ ହଜାର ୨୬୬ ଜଣ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି।

୮ ହଜାର ୮୭୧ ଜଣ ହୋମ ଆଇସୋଲେସନରେ ଥିବା ବେଳେ ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ କୋଭିଡ କେନ୍ଦ୍ରରେ ୯୫ ଜଣ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧ଲକ୍ଷ ୩ହଜାର ୪୫୩ ଜଣଙ୍କ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇ ଯା଼ଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଯାଞ୍ଚର ଏହା ଏକ ରେକର୍ଡ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। ଏଥିରୁ ଆରଟିପିସିଆରରେ ୬୯ ହଜାର ୬୬୭ ଜଣଙ୍କ ଯାଞ୍ଚ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩୩ ହଜାର ୭୮୬ଟି ପରୀକ୍ଷଣ ରାପିଡ୍ ଆଣ୍ଟିଜେନ ଟେଷ୍ଟରେ ହୋଇଛି।

   Related Posts