Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପୁଣି ଅଡୁଆରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ପରେ ଏବେ ବିହାରରେ ମାମଲା ଦାୟର

23/05/2020 at 11:51 AM

ପାଟନା ୨୩।୦୫: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କେୟାର୍ସ ଫଣ୍ଡକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ପାଇଁ ଅଡୁଆ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦ୍ୱାରା କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ସହଯୋଗ ପାଣ୍ଠିକୁ ନେଇ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି ଦିନକୁ ଦିନ ଅଧିକ ଅସୁବିଧାରେ ପଡୁଛନ୍ତି । ନିଜର ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ପାଇଁ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ନାଁରେ ଆଉ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି ।  କର୍ଣ୍ଣାଟର ପରେ ଏବେ ବିହାରରେ ମଧ୍ୟ ମାମଲା ଦାୟର ହୋଇଛି ।  

ପାଟନା କଙ୍କଡାବାଗ ଥାନାରେ ବିଜେପି ମିଡିଆ ପ୍ରଭାରୀ ରହିସାରିଥିବା ପଙ୍କଜ ସିଂହ ଏହି କେସ୍‌ ଦାୟର କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ଯେ, ପିଏମ୍‌ କେୟାର ଫଣ୍ଡକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିବା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଉପରେ ରଗିଥିଲେ । ତେବେ ସୂଚନାନୁସାରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇପିସି ଧାର ୫୦୪, ୫୦୫ (1) ବି, ୫୦୫(2) ଅନୁସାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଏକ କେସ୍‌ ଦାୟର କରାଯାଇଥିଲା । କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଶିବମୋଗା ଜିଲ୍ଲାର ସାଗର କସ୍‌ବେ ପୋଲିସ ଥାନାରେ ପ୍ରବୀଣ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ । ଆଇପିସି ଧାରା ୧୫୩ ଓ ୫୦୫(୧) ଅନୁଯାୟୀ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts