Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୬୬୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନ : ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବେଳେ ହିଂସା ପରେ ୨୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବାୟତଙ୍କ ପୁଣି କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ସେବାୟତଙ୍କ ହେବ ଆର୍‌ଟିପିସିଆର୍
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ଯକର୍ମୀ
  • ||

ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ପରେ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଅଙ୍କକଷା, ଦଳ ଛାଡି ନାହାନ୍ତି କୁଆଡେ ଯିବେ କହୁନାହାନ୍ତି, ଭୋଟରଙ୍କ ଉପରେ ଛାଡିଲେ ନିଷ୍ପତ୍ତି

30/11/2020 at 7:50 PM

କୋଲକାତା ୩୦।୧୧:  ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସରୁ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ରାଜନୀତି ଅଙ୍କକଷାରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଚ୍ଛେଦ ପଡିଛି। ସେ ଭବିଷ୍ୟତ କାର୍ଯ୍ୟପନ୍ଥା ନେଇ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଘୋଷଣା କରୁନାହାନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଜନସମାବେଶ କରିଛନ୍ତି ଶୁଭେନ୍ଦୁ ହେଲେ ସଭାମଞ୍ଚକୁ ରାଜନୈତିକ ମଞ୍ଚ କରିନାହାନ୍ତି। ତାଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ଜୀବନର ଚୂଡାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳିର ଜନତାଙ୍କ ଉପରେ ବୋଲି ଶୁଭେନ୍ଦୁ କହିଛନ୍ତି।

ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ପରେ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ରାଜନୈତିକ ସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି। ହେଲେ ଏଥିରେ ସେ ତାଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟପନ୍ଥା ନେଇ କୌଣସି ଘୋଷଣା କରିନାହାନ୍ତି। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସେ ତାଙ୍କ ଗୃହ ଜିଲ୍ଲା ପୂର୍ବ ମେଦିନପୁରର ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମରେ ଯୋଗଦାନକୁ ମନେ ପକାଇଛନ୍ତି। ସେ ଏବେ ଜାତୀୟତାବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜନ କରିବେ ଓ ବ୍ରିଟିଶ ଶାସନ ବିରୁଦ୍ଧରେ ତାମଲୁକ ଜନତାଙ୍କ ବଳିଦାନର ସ୍ମୃତିଚାରଣ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସେ ସାଂପ୍ରତିକ ରାଜନୀତିକୁ ନେଇ ପଦଟିଏ ବି କହିନାହାନ୍ତି। ନା ସେ ତୃଣମୂଳ ବିପକ୍ଷରେ କହିଛନ୍ତି ନା ବିରୋଧୀ ବିଜେପି ଲାଗି ପଦଟିଏ ବି କହିଛନ୍ତି। କେବଳ ନିଜ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଓ ତାର ଐତିହ୍ୟ ନେଇ ସାରଗର୍ଭକ ଭାଷଣ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଣୁ ରାଜ୍ୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଶୁଭେନ୍ଦୁଙ୍କ ପରବର୍ତ୍ତି ରାଜନୈତିକ ଜୀବନକୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଆଲୋଚନା ଓ ପର୍ଯ୍ୟାଲୋଚନାରେ ବିରାମ ଲାଗିଛି।

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଡିସେମ୍ବରରୁ ଆଗାମୀ  ଅଗଷ୍ଟମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଭଳି ଅନେକ ଆୟୋଜନ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ସହ କୌଣସି ନେଣଦେଣ ନଥିବା ଓ ଏହି ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଦୀର୍ଘ ସମୟରୁ ଚାଲିଥିବାର ସେ କହିଛନ୍ତି। ଯେହେତୁ ସଙ୍ଗଠନର ଏହା ରାଷ୍ଟ୍ରବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଏଣୁ ଏଥିରେ ରାଜନୀତିର କୌଣସି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସେହପରି ଦଳୀୟ ରାଜନୀତି ଓ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସଙ୍ଗର କଥା ହେଲେ ଏହାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ସେ ଜନତାଙ୍କ ଉପରେ ଛାଡିଛନ୍ତି ବୋଲି ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts