Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଜ୍ଞାନପୀଠ ପୁରସ୍କାର : ୨୦୨୧ ପାଇଁ ନୀଳମଣି ଫୁକନ, ୨୦୨୨ ପାଇଁ କୌଙ୍କଣୀ ସାହିତ୍ୟିକ ଦାମୋଦେର ମୌଜଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ
  • ||

ଡେଲଟା ପ୍ଲସ୍ ପରେ ଏବେ ଭୟ ବଢାଇଲା କପ୍ପା, ରାଜସ୍ଥାନରେ ୧୧ ନୂଆ ମାମଲା

14/07/2021 at 11:30 AM

ରାଜସ୍ଥାନ ୧୪/୦୭ : ରାଜସ୍ଥାନରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁର ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ କପ୍ପା ଏବେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଏଠାରେ ଏବେ କପ୍ପା ଭାରିଆଣ୍ଟ ବିପଦ ବଢାଉଛି । ଏଠାରେ ୧୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଏହି ରୋଗର ଲକ୍କ୍ରଷଣ ଥିବା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି । ରାଜ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡ଼ାକ୍ତର ରଘୁ ଶର୍ମା ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କପ୍ପାରେ ସଂକ୍ରମିତ ୧୧ ରୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଚାରିଜଣ ଅଲୱାର ଏବଂ ଜୟପୁରର, ଦୁଇଜଣ ବାରମର ଏବଂ ଜଣେ ଭିଲୱାରାର ।

ଜେନୋମ କ୍ରମ ପରେ ଏହି ମାମଲା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଡାକ୍ତରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦିଓ କପ୍ପା ଫର୍ମ ଡେଲଟା ଫର୍ମ ଅପେକ୍ଷା କମ୍ ମାରାତ୍ମକ ଅଟେ । ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜସ୍ଥାନରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣର ୨୮ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି । ରାଜ୍ୟରେ ୬୧୩ ଜଣ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ରୋଗୀ ଅଛନ୍ତି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଲକ୍ଷ୍ନୌର କିଙ୍ଗ ଜର୍ଜ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ କପ୍ପା ପ୍ରକାରର ଦୁଇଟି ମାମଲା ନଜର ଆସିଥିଲା ।

ରାଜସ୍ଥାନ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଏକ ବୁଲେଟିନ୍ ଦର୍ଶାଇଛି ଯେ ମଙ୍ଗଳବାର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏଠାରେ ୨୮ଟି ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ରାଜ୍ୟରେ କୌଣସି ନୂତନ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟି ନଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏହା ସହିତ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ୯୫୩,୧୮୭ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଏହି ସଂଖ୍ୟାରେ ୮,୯୪୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଏବଂ ୬୧୩ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି ।

   Related Posts