Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜାଗର ପ୍ରସ୍ତୁତି : ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ପୀଠରେ ଲାଗିଲା କଟକଣା, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ରୁ ୨ଦିନ ଯାଏଁ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||

ଆମେଠି ପରେ ଏବେ ରାୟବରେଲି ଉପରେ ବିଜେପିର ନଜର, ୨୦୨୨ରେ ସବୁ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଜିତିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ

15/01/2021 at 11:25 AM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୧୫।୧: ୨୦୧୯ରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ପାରମ୍ପରିକ ଆସନ ଆମେଠିରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ନେତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ ଏହି ଆସନରୁ ପରାଜୟର ସ୍ବାଦ ଚଖାଇଥିଲେ । ଆମେଠି ପରେ ଏବେ ବିଜେପିର ନଜର ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଆସନ ତଥା କଂଗ୍ରେସର ଗଢ ଭାବେ ପରିଚିତ ରାୟବରେଲି ଉପରେ ରହିଛି । ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତାମାନଙ୍କ ଅନୁସାରେ, ରାୟବରେଲିରୋ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟାସ ଜାରି ରହିଛି । ଲୋକଙ୍କ ସହ ସଂପର୍କ ବଢାଇବାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଆଗକୁ ବଢାଯାଇଛି । ଆସନ୍ତା ମାସରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ନେତାମାନେ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଗସ୍ତ କରିବାର ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବିଜେପିର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ବିଜୟ ପାଠକ କହିଛନ୍ତି, ରାୟବରେଲି ବିଜେପି ପାଇଁ ମହତ୍ତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ । ଦଳ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ କାମ କରୁଛି । ବିଜେପି ସେହି ଆସନରେ କାମ କରେ ଯେଉଁଠାରେ ସେ ହାରିଥାଏ । ଆମେ ୨୦୧୪ ଏବଂ ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଏମିତି କରିଛୁ । ୨୦୧୯ରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଆମେ ଆମେଠୀ ସିଟ୍ ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛୁ । ଆମେ ଆସନ୍ତା ନିର୍ବାଚନରେ ରାୟବରେଲୀ ଆସନ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତିବୁ ।

ରାୟବରେଲୀ ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାମଦେବ ପାଲ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ମୋଦି ଏବଂ ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନାକୁ ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ନେଉଛୁ । କଂଗ୍ରେସ ୨୦୧୯ରେ ନିର୍ବାଚନରେ ରାୟବରେଲୀ ଆସନରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି କିନ୍ତୁ ଭୋଟ୍ ବ୍.ବଧାନ କମିଯାଇଛି । ବିଜେପି ରାୟବରେଲୀରେ ୨୦୨୨ରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ସମସ୍ତ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ବିଜୟୀ ହେବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ, ଏବଂ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନରେ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଜିତି ପାରିବା ।

   Related Posts