Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ମଣିଷ ଭଳି ମଣିଷଟିଏ : ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବୋହୂର କନ୍ୟାଦାନ କଲେ ଶ୍ବଶୁର, ଯୌତୁକରେ ବୀମା ଟଙ୍କା ସହ ଦେଲେ ଗାଡି ଓ ସୁନାଗହଣା

27/11/2020 at 1:55 PM

ନରସିଂହପୁର ୨୭।୧୧: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ନରସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାରୁ ଏମିତି ଏକ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହା ଶୁଣିଲେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ । ପ୍ରାୟତଃ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ଯେ, ଶାଶୁ-ଶ୍ବଶୁର ନିଜ ବୋହୂଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥାନ୍ତି । ମାତ୍ର ନରସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ମୋଟେଗାଓଁ ତହସିଲ ଝୋତେଶ୍ବର ମବାଇ ନିବାସୀ ରବିଶଙ୍କର ସୋନି ସମାଜ ପାଇଁ ଏକ ନୂଆ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି । ଯାହା ଅଧିକାଂଶ ଫିଲ୍ମଗୁଡିକରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ସେ ତାଙ୍କ ବିଧବା ବୋହୂଙ୍କୁ ଝିଅ ଭଳି ରଖି ସବୁ ରୀତିନୀତିରେ ପୁର୍ନବାର ବିବାହ କରାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଶ୍ବଶୁର ହେବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ବାପା ହୋଇ କନ୍ୟାଦାନ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ ଭଳି ଲାଗୁଥିବା ଏହି ଘଟଣାକୁ ସତ କରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି ସେନାର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡେପୁଟୀ ରେଞ୍ଜର ରବିଶଙ୍କର ସୋନି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ରବିଶଙ୍କର ସୋନିଙ୍କ ପୁଅ ସଞ୍ଜୟଙ୍କର ବିବାହ ୧୨ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ୨୦୦୮ ମସିହାରେ କରେଲି ନିବାସୀ ରାମଜୀ ସୋନୀଙ୍କ ଝିଅ ସରିତାଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିଲା । ଉଭୟଙ୍କର ୧୧ ଏବଂ ୯ ବର୍ଷର ଦୁଇ ଝିଅ ଅଛନ୍ତି । ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୫ ତାରିଖରେ ପୁଅ ସଞ୍ଜୟଙ୍କର ରୋଗଗ୍ରସ୍ତ ହେବା କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଫଳରେ ବୋହୂ ଏବଂ ନାତୁଣୀଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ବଞ୍ଚିବାର ସାହାରା ଦେବାକୁ ରବିଶଙ୍କର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ସେ ବୋହୂଙ୍କ ବାପାଙ୍କୁ ଏ ସଂପର୍କରେ ଜଣାଇବା ସହ ପୁଅଟିଏ ଖୋଜିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ନିଜେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପୁଅଟିଏ ଖୋଜିବାରେ ଲାଗିପଡିଥିଲେ । ଶେଷରେ ଜବଲପୁର ପିପରିୟା ନିବାସୀ ରାଜେଶ ସୋନୀଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ବୋହୂଙ୍କର ବିବାହ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ।

ରାଜେଶଙ୍କର ପତ୍ନୀଙ୍କର ୩ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କର କୌଣସି ସନ୍ତାନ ନାହାନ୍ତି । ରାଜେଶଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ମଧ୍ୟ ସରିତାଙ୍କୁ ବୋହୂ କରି ନେବା ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ରବିଶଙ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ନାଁରେ କିଣିଥିବା କାର୍ କୁ ସେ ତାଙ୍କ ବୋହୂଙ୍କ ନାଁରେ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଯେଉଁ ବୀମା ରାଶି ୩୭୬୦୦୦ ଟଙ୍କା ମିଳିଥିଲା ତାକୁ ମଧ୍ୟ ବୋହୂ ନାଁରେ ଜମା କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ତାଙ୍କର ସବୁ ଗହଣା ମଧ୍ୟ ଦେଇଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts