Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପରେ ଟାଟା-ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ କେଜ୍ରିଓ୍ଵାଲଙ୍କ ଗୁହାରି, ଦୟାକରି ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ଯୋଗାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ

25/04/2021 at 8:22 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫।୦୪: ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଥମିବାର ନାଁ ଧରୁନାହିଁ। ଦିନକୁ ଦିନ ସ୍ଥିତି ଜଟିଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ରାଜଧାନୀର ପ୍ରାୟତଃ ସମସ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ର ଘୋର ଅଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିଓ୍ଵାଲ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ଏବେ ସେ ଦେଶର ବଡ ବଡ ଉଦ୍ୟୋଗପତି ଅମ୍ବାନୀ, ଟାଟା, ବିରଲା ଓ ବଜାଜକୁ ଚିଠି ଲେଖି ଦିଲ୍ଲୀ ପାଇଁ ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ସହାୟତା ମାଗିଛନ୍ତି।

କେଜ୍ରିଓ୍ଵାଲ ଚିଠିରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ କିମ୍ବା ଟ୍ୟାଙ୍କର ରହିଛି ତେବେ ଦୟାକରି ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ। ଆପଣ ଯେଉଁଭଳି ଚାହିଁବେ ସେହି ପରି ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ। ସେ ଦେଶର ବଡ ବଡ ଉଦ୍ୟୋଗପତିଙ୍କୁ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଯୋଗାଇ ଦେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ କେଜ୍ରିଓ୍ଵାଲ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ। ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ସହାୟତା ମାଗିଥିଲେ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚିଠିରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ପ୍ରମୁଖ ଉଦ୍ୟୋଗପତି ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ର ଉପଯୋଗ କିମ୍ବା ଉତ୍ପାଦନରେ ସାମିଲ ତେବେ ଆମକୁ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ପହଞ୍ଚାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢାଇଲେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ନିକଟରେ କୃତଜ୍ଞ ରହିବୁ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ଅତିରିକ୍ତ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ରହିଛି ତେବେ ରାଜ୍ୟମାନେ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ଯୋଗାଇ ଦିଅନ୍ତୁ। କେଜ୍ରିଓ୍ଵାଲ ଏନେଇ ସାରା ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଯଥା ସମ୍ଭବ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦେଉଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏମିତି ଭାବେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ବଢି ଚାଲିଛି ଯେ, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ନିଅଣ୍ଟ ପଡି ଯାଉଛି।

   Related Posts