Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମିଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ବିଲଡିଂରୁ ଡେଇଁପଡିଥିଲେ ଶ୍ରମିକ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩୪୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଲଖିମପୁର ହିଂସା ମାମଲାରେ ସଂଯୁକ୍ତ କିଷାନ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ରେଳରୋକ, ୬ ଘଣ୍ଟିଆ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • ଫୁଲୁଛି ଜଳକା ନଦୀ, ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ଚାଲାଣ ବେଳେ ୩୯ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ବିଜୟନଗରମ୍
  • ||
  • ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଟ୍ରପ୍ ଲାଇନ, ୪ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଏଯାଏଁ ମିଳୁନି ବାପା-ପୁଅଙ୍କ ପତ୍ତା, ରବିବାର ନାଗାବଳୀରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ଉଭୟ
  • ||

କ୍ଷମା ମାଗିବା ପରେ IMA ଓ ଫାର୍ମା କମ୍ପାନୀକୁ ରାମଦେବଙ୍କ ୨୫ ପ୍ରଶ୍ନ, କହିଲେ- ଏଲୋପାଥି ପାଖରେ ଏସିଡିଟିର ସ୍ଥାୟୀ ସମାଧାନ ଅଛି କି ?

24/05/2021 at 9:38 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪।୦୫: ଏଲୋପାଥିକୁ ନେଇ ଦେଇଥିବା ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପରେ ବାବା ରାମଦେବ ପୁଣି ଥରେ ଏହି ଚିକିତ୍ସା ପଦ୍ଧତି ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି।  ବାବା ରାମଦେବ ସୋମବାର ଇଣ୍ଡିଆନ ମେଡିକାଲ ଆସୋସିଏସନ(ଆଇଏମଏ) ଓ ଫାର୍ମା କମ୍ପାନୀକୁ ଖୋଲା ଚିଠି ଲେଖି ୨୫ଟି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଏଲୋପାଥି ସର୍ବଶକ୍ତିମାନ ଏବଂ ସର୍ବଗୁଣ ସଂପନ୍ନ ତେବେ ଏଲୋପାଥି ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ରୋଗ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।  ରାମଦେବ ରକ୍ତଚାପ, ଟାଇପ-୧, ଟାଇପ-୨, ମଧୁମେହ, ଥାଇରଏଡ ପରି ଅନେକ ରୋଗଙ୍କୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ, କଣ ଏଲୋପାଥି ଚିକିତ୍ସାରେ ଏହାର ସ୍ଥାୟୀ ସମାଧାନ ଅଛି କି ?

ବାବା ରାମଦେବ ଆଉ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଲୋପାଥି ପାଖରେ ଫେଟି ଲିଭର, ଲିଭର ସିରୋସିସ୍, ହେପାଟାଇଟିସ୍‌ର ଉପଚାର ପାଇଁ ଔଷଧ ଅଛି କି ? ଫାର୍ମା ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀରେ ହାର୍ଟ ବ୍ଲକେଜ୍‌କୁ ରିଭର୍ସ କରିବା ପାଇଁ ଉପାୟ ଅଛି କି ? ବିନା  ପାଇପାସ୍, ବିନା ଅପରେସନ ଓ ଇଞ୍ଜୋପ୍ଲାଷ୍ଟିକର ସ୍ଥାୟୀ ସମାଧାନ ଅଛି କି ? ଏହିପରି ବାବା ୨୫ଟି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଲୋପାଥିକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାରେ ୨୦୦ ବର୍ଷ ବିତିବା ପରେ ଯେଉଁ ଭଳି ଯକ୍ଷ୍ମା ଓ ବସନ୍ତ ମିଳିମିଳା ପରି ରୋଗର ସ୍ଥାୟୀ ସମାଧାନ ବାହାର  କରାଯାଇଛି, ଠିକ୍ ସେହି ଲିଭର ସମ୍ବନ୍ଧିତ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଉପାୟ କଣ ପାଇଁ ବାହାର କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଏପରିକି ଗ୍ୟାଷ୍ଟିକର ସ୍ଥାୟୀ ଉପଶମ ମଧ୍ୟ ଏଲୋପାଥିରେ ନାହିଁ।

ବାବା ରାମଦେବ ନିଜର ଟୁଇଟରେ ଏମିତି ଗମ୍ଭୀର ରୋଗ ବିଷୟରେ ଆଇଏମ ଓ ଫାର୍ମା କମ୍ପାନୀକୁ ପ୍ରଶ୍ନ  କରିଛନ୍ତି, ଯାହାର ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥାୟୀ ଚିକିତ୍ସା ବାହାରି ନାହିଁ। ସେ ନିଜର ପ୍ରଶ୍ନ ତାଲିକାରେ ପିରୋରିଆ, ମାଇଗ୍ରେନ୍, କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ୍ ଟ୍ରାଇଗ୍ଲେସିରାଇଡ୍, ସୋରିୟାସିସ୍, ପାର୍କିନ୍ସନ୍, ଅନିଦ୍ରା, ଅମ୍ଳତା ଭଳି ଅନେକ ରୋଗର ନାମ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଏଲୋପାଥିରେ ଏହି ରୋଗର ସ୍ଥାୟୀ ଉପଶମ ମିଳିପାରି ନାହିଁ।

   Related Posts