Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚୋରି କରୁଥିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟ, ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ହାତରେ ଧରାପଡିଲା ଚୋର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୧୬୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୧ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୧,୮୦୭ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କମିଲା ତାତି : ଆଜି ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ବଜ୍ରପାତ ସହ କୁଆପଥର ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ରାଜ୍ୟରେ ସାପ୍ତାହିକ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍, ଜରୁରୀ ସେବାକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ସବୁ ବନ୍ଦ
  • ||

ଜିଓର ରିଚାର୍ଜ ପ୍ଲାନ ହେବ ମହଙ୍ଗା- ଭୋଡାଫୋନ୍ , ଆଇଡିଆ ଓ ଏୟାରଟେଲ୍ ପରେ ଜିଓ ନେଇ ପାରେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ

19/11/2019 at 7:58 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୯/୧୧: ଭୋଡ଼ାଫୋନ, ଆଇଡ଼ିଆ ଓ ଏୟାରଟେଲ ପରେ ଏବେ ରିଲାନ୍ସ ଜିଓ ନିଜର ପ୍ଲାନ ମହଙ୍ଗା କରିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛି। ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଜିଓ ନିଜର ପ୍ଲାନ ମହଙ୍ଗା କରିବ। ଏହି ପ୍ଲାନର ମୂଲ୍ୟ କେତେ ରହିବ ଏ ସଂପର୍କ ଜିଓ କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇ ନାହିଁ।

 ଭୋଡ଼ାଫୋନ, ଏୟାରଟେଲ ଓ ଆଇଡ଼ିଆ ନିଜର ପ୍ଲାନ ବୃଦ୍ଧି କଲେ ସରକାରଙ୍କୁ ​‌ଏଜିଆର (Adjusted Gross Revenue) ଦେଉଛନ୍ତି। ଏହି କମ୍ପାନୀଠାରୁ  ଗତ କିଛିଦିନ ତଳେ ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟ ଭୋଡ଼ାଫୋନ ଓ ଆଇଡ଼ିଆକୁ ଏଜିଆର ଭାବେ ୪୪,୨୦୦ .କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବା ପାଇଁ ୯୦ ଦିନ ସମୟ ଦେଇଥିଲେ।  ଏହି ଡିସେମ୍ବର ଏକ ତାରିଖରୁ ଭୋଡ଼ାଫୋନ ଓ ଆଇଡ଼ିଆ ନିଜର ଟାରିଫ୍ ପ୍ଲାନ ମହଙ୍ଗା କରିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିସାରିଛି। ଏଥିସହ ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ଏୟାରଟେଲ ମଧ୍ୟ ନିଜର ଟାରିଫ୍ ପ୍ଲାନ ଲଞ୍ଚ କରିବ। ଏହି  ପ୍ଳାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଏହାର ମୂଲ୍ୟ କେତେ ରହିବ ତାହାର ସୂଚନା ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଟ୍ରାଇ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧ ତାରିଖରୁ ୨୦୧୯ ମସିହା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩୦ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ୬୯,୮୩,୧୪୬ ୟୁଜର୍ସ ଜିଓ ସହ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୨୩,୮୪,୬୧୦ ୟୁଜର୍ସ ଏୟାରଟେଲ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ୨୫,୭୬,୭୨୬ ୟୁଜର୍ସ ଭୋଡ଼ାଫୋନ ଓ ଆଇଡ଼ିଆ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବିଏସଏନଏଲ ଉପରେ ଲୋକେ ଏବେ ବି ଭରସା ରଖିଛନ୍ତି। କାହିଁକି ନା ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୭୩,୭,୯୨୮ ୟୁଜର୍ସ ବିଏସଏନଏଲ ସହ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଛନ୍ତି।

   Related Posts