Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨ଶହ ଅତିକ୍ରମ କଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୭୯୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୭୭୮୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ଘରେ ପଶି ଲୁଟିଲେ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ଖସିଗଲେ, ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ମୁଖ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ରୁ ଜବତ ହେଲା ୯ଟି ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି ଲଫାପା, ବାନ୍ଧିନେଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ପାଟଣାରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପଥରରେ ପିଟି ହେଲା ବାଇକ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବାଲିଅନ୍ତାରେ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ଚଢାଉ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲିରେ ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍‌ରୁ ମିଳିଲା ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ପୁରୀରେ ୪ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୫.୩୨ ଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ କଣ୍ଟେନର-ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟାଫ୍‌ନର୍ସ ମୌସୁମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ସହକର୍ମୀ କହିଲେ, ‘ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଛି’
  • ||

ଦୀର୍ଘ ୮ ମାସ ପରେ ମାଆ କୋଳକୁ ଫେରିଲା ପିଲା, ଆଖିରୁ ଠପ୍‌ ଠପ୍‌ ହୋଇ ଝରି ପଡିଲା ଲୁହ: କହିଲେ, ‘ମୋ ଛୁଆ ବିନା ମୋତେ ବହୁତ କଷ୍ଟ ହେଉଥିଲା’

28/09/2020 at 5:53 PM

ଜୟପୁର୨୮/୯: ଅପହରଣର ଦୀର୍ଘ ୮ ମାସ ପରେ ମାଆ କୋଳକୁ ଫେରିଲା ୧୮ ମାସର ଶିଶୁ କନ୍ୟା। ନିଜ ପିଲାକୁ ପାଇବା ପରେ ମାଆ ଆଖିରୁ ଲୁହ ଠପ୍‌ ଠପ୍ ହୋଇ ବୋହି ପଡିଥିଲା। ମହିଳା ଜଣଙ୍କ କହିଥିଲେ, ମୋ ଛୁଆ ବିନା ମୋତେ ଯେତିକି କଷ୍ଟ ହେଉଥିଲା, ସେଇଟା ମୁଁ ଜାଣିଛି। ନିଜ ପିଲାକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଚାତକ ପରି ଚାହିଁ ବସିଥିବା ମାଆ ମୁହଁରେ ଟିକେ ହସ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଜୟପୁର ଟାଉନ ପୋଲିସର ସଠିକ ରଣନୀତି ଯୋଗୁଁ  ଆଜି ଗୋଟେ ମାଆ ନିଜ ପିଲାକୁ ଫେରି ପାଇଛି ।ଅପହରଣରକାରୀ ସ୍ବାମୀ- ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିବା ବେଳେ ଉଦ୍ଧାର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ତା ମାଆଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛି ପୋଲିସ।

ଅପହରଣକାରୀ ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ

ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ମାସ ୨୮ ତାରିଖରେ ଜୟପୁର ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରୁ କାଲିମେଳାର ଜଣେ ଦମ୍ପତି କୌଶଳ କ୍ରମେ ପ୍ରଥମେ ମାଆ ଝିଅଙ୍କୁ ଅଲଗା କରିବା ପରେ କୁନି ଝିଅଟିକୁ ଅପହରଣ କରି ନେଇଥିଲା। ଝିଅକୁ ହରାଇବା ପରେ ମାଆ ପାଗଳି ପରି ହେଉଥିଲେ। ଏ ନେଇ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଜୟପୁର ଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଜୟପୁର ପୋଲିସ୍ ଚାରିଆାଡ଼େ ଜାଲ ବିଛାଇ ଦେଇଥିଲା। ଶେଷରେ ଗତକାଲି ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଚିନ୍ତୁରରୁ ଶିଶୁଟିକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହ ଅପହରଣକାରୀ ସ୍ବାମୀ ବଦ୍ରୁ ନାୟକ ଓ  ସ୍ତ୍ରୀ ଶିବାନୀ ନାୟକଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଠାରୁ ନିର୍ଯାତନା ପାଇବା ପରେ ଦୁଃଖି ନିଜ ବର୍ଷକର ଶିଶୁ କନ୍ୟା ସହ ଘର ଛାଡି ବ୍ରହ୍ମପୁର ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ଭିକ୍ଷାବୃତ୍ତି କରି ଚଳୁଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା କାଲିମେଳାର ଏହି ଦମ୍ପତି ସେମାନଙ୍କୁ ସେଠାରେ ଭେଟ ହୋଇଥିଲା। ଦୁଃଖିଙ୍କ ଦୁଃଖ କାହାଣୀ ଶୁଣିବା ପରେ କାମ ଧନ୍ଦା ଯୋଗାଇ ଦେବା ବାହାନା କରି ପ୍ରଥମେ ମାଆ ଝିଅଙ୍କୁ କାଲିମେଳା ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ଜୟପୁର ଯିବା କହି ମାଆ ଝିଅକୁ ଜୟପୁର ନେଇ ଆସିଥିଲେ। ଆଉ ଜୟପୁରରେ ମାଆ ଦୁଃଖିର ଖାଦ୍ୟରେ କିଛି ନିଶାଦ୍ରବ୍ୟ ଦେଇ ଝିଅକୁ ଅପହରଣ କରି ନେଇଯାଇଥିଲେ। ଜୟପୁର ପୋଲିସ୍ ମୋବାଇଲ ଟ୍ରାକିଂ କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ୍ ଗିରଫ କରିବା ସହ ଶିଶୁଟିକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା।

   Related Posts