Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୮ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଲଭ୍‌ ଜିହାଦ ଉପରେ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ପାରିତ କଲା ୟୁପି କ୍ୟାବିନେଟ୍‌, ଧୋକା-ଧମକ ଦେଇ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଇଲେ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌
  • ||
  • ଅତ୍ୟଧିକ କାମର ବୋଝ ସହିନପାରି ଆଖି ବୁଜିଲେ ବାପା: ଉପର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ, କହିଲେ…
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||
  • ୨ ବାରହା ଶିକାରୀ ଗରିଫ: ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା ବେଳେ ମାଡି ବସିଲେ ବନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କରୋନାରେ ଜୀବନ ହାରିଥିବା ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଲା ଠିକାଦାର ସଂଘ
  • ||
  • ୧୦ ଡଲାରରୁ କମ୍‌ ମୂଲ୍ୟରେ ମିଳିବ ଋଷ କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍‌ସିନ Sputnik V, ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଡେଲିଭରି
  • ||
  • ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଚାଲି ଚାଲି ଯିବା ବେଳେ ପଛରୁ ମାଡିଗଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁରୀ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଲୁଟ୍ : ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଡକାୟତି କରାଇଥିଲା IIFL କର୍ମଚାରୀ ଲାଲା ଅମ୍ରିତ ରାୟ
  • ||

୩୫ ବର୍ଷ ପରେ ନିଜର ହକ୍ ଫେରିପାଇବେ ଜୟପୁରବାସୀ

5/12/2019 at 4:41 PM

ଜୟପୁର ୫/୧୨: ୩୫ ବର୍ଷ ପରେ ହକ୍ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଜୟପୁରବାସୀ । ୧୯୮୪ ମସିହା ପରଠୁ ଜମି ପଟ୍ଟାରେ ୨୫ଶହ ଲେ।କଙ୍କ ଜମି ହସ୍ତାନ୍ତରଯୋଗ୍ୟ ନୁହେଁ ଉଲ୍ଲେଖ ଥିବାରୁ ଜମି ଥାଇ ବି ଏହାକୁ ବିକ୍ରି କରି ପାରୁନଥିଲେ ଲେ।କ ।କିନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ହଟାଇବାକୁ ଘେ।ଷଣା କରିଛନ୍ତି କେ।ରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାପାଳ। ଯାହାକୁ ନେଇ ସହରବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖୁସି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟପଟେ ଶ୍ରେୟ ନେବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେ।ଇଯାଇଛି ରାଜନୀତି ।

ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷାର ଅନ୍ତ । ୩୫ ବର୍ଷ ପରେ ନିଜର ହକ୍ ଫେରିପାଇବେ ଜୟପୁରବାସୀ । ସହରର ୨୫ଶହ ଲେ।କଙ୍କ ଜମି ବିକ୍ରି ଯେ।ଗ୍ୟ ନୁହେଁ ବେ।ଲି ଯେଉଁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗିଥିଲା ତାକୁ ହଟାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । ୧୯୮୪ ମସିହାଠୁ ଏସବୁ ଜମି ଉପରେ ଲାଗିଥିଲା କଟକଣା । ତେଣୁ ନିଜର ଜମି ଥାଇବି ବିକ୍ରି କରିପାରୁନଥିଲେ କି ଜମିକୁ ନେଇ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଋଣ ଆଣିପାରୁନଥିଲେ ଲେ।କ ।ଏହାକୁ ଉଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସାମଜିକ ସଙ୍ଗଠନ ଠାରୁ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଦାବି କରି ଆସୁଥିଲେ । ତେବେ ଦୀର୍ଘ ଦିନର ଦାବି ଶୁଣିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ।ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ ହେବ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ଏହାକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଛନ୍ତି ସହରବାସୀ।

ସେପଟେ ଏହାକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହେ।ଇଯାଇଛି ରାଜନୀତି ।୨୦୧୪ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଏହାକୁ ପ୍ରସଂଗ କରିଥିଲା କଂଗ୍ରେସ।ଆଉ ବିଧାୟକ ଭାବେ ତାରା ପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତି ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ବିଧାନ ସଭାରେ ଉଠାଇ ଆସୁଥିଲେ।ବିଜେଡି ଯେ।ଗୁଁ ଏହି ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହେ।ଇପାରୁନଥିଲା ବେ।ଲି କହିଛନ୍ତି ବିଧାୟକ । ଅନ୍ୟପଟେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ସମେତ ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସକୁ ଘେରିଛି ବିଜେପି ।ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସରକାରଙ୍କ ପୁରୁଣା ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାକୁ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ପଢିଥିବା ବେଳେ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କିପରି ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କୁ ନେଇ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କଲେ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିବା ସହ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି ବିଜେପି।

ଶ୍ରେୟ ଯାହାକୁ ବି ଯାଉ । କିନ୍ତୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଯଦି ବାସ୍ତବେର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୁଏ ତାହେଲେ ଉପକୃତ ହେବ ପ୍ରକୃତ ଜମି ମାଲିକ ।

   Related Posts