Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗ ଦ୍ବାରରୁ ହଟିଲା କଟକଣା, ସଂକ୍ରମଣ କମୁଥିବାରୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ‘କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ହେବ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ସିରିଜ୍, ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଭରସା ରଖିବାକୁ ହେବ’: ହରଭଜନ ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ବଜେଟ୍‌ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଡାକିଲା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ ରଣନୀତି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୧,୧୫୭ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୬୫୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଜୟଶଙ୍କରଙ୍କୁ କରୋନା, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍
  • ||
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||

ଆଉ ମାତ୍ର ୧୦ଦିନ: ତା’ପରେ ଗଣିବେ ତଣ୍ଡ, ସମସ୍ତେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି କାଗଜପତ୍ର ଠିକ କରିବାରେ

20/11/2019 at 6:43 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୦|୧୧: କଡାକଡି ହେବ ଗାଡି ଯାଞ୍ଚ ପ୍ରକ୍ରିୟା ।  ହାତରେ ମାତ୍ର ୧୦ ଦିନ ସମୟ । ଏବେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଆରଟିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ନାହିଁ ନଥିବା ଭିଡ । ଯିଏ ଗାଡି ଚଳାଉଛି ଅବା ଯାହାର ଗାଡିଖଣ୍ଡେ ରହିଛି ତାର ସମସ୍ତ ଡକୁମେଣ୍ଟକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାରେ ସମସ୍ତେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି ।

ସରି ସରି ଆସୁଛି ରାଜ୍ୟସରକାରଙ୍କର ୩ ମାସିଆ ମହଲତ । ହାତରେ ଆଉ ମାତ୍ର ୧୦ଦିନ ।  ଗାଡି କାଗଜପତ୍ର , ନିଜର ଡ୍ରାଇଭିଙ୍ଗ ଲାଇସେନ୍ସ ଯାହାର ଯାହା ଅସୁବିଧା ରହିଛି ସବୁ ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର ୩୦ ସୁଦ୍ଧା କ୍ଲିୟର କରିବାକୁ ପଡିବ । କାରଣ ଏହାପରେ ଆଉ କେହି ଶୁଣିବାକୁ ସମୟଦେବେ ନାହିଁ । ଲାଗିବ ବଡ ଫାଇନ।

 ଏଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ, ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜନଗହଳିପୁର୍ଣ୍ନ ସ୍ଥାନଗୁଡ଼ିକରେ ବଡ ବଡ ହୋର୍ଡିଂ ଆଉ ବ୍ୟାନର ଲାଗିଲାଣି । ବିନା ଲାଇସେନ୍ସରେ ଗାଡି ଚଳାଇଲେ ୧୦୦୦ । ସିଟବେଲ୍ଟ ନ ବାନ୍ଧିଲେ ହଜାରେ , ସିଗନାଲ ନମାନିଲେ ପାଞ୍ଚ ହଜାର , ବାଇକରେ ତିନିଜଣ ବସିଲେ ୫ ହଜାର , ବିନା ଲାଇସେନ୍ସରେ ଗାଡି ଚଳାଇଲେ ୫ ହଜାର , ବେପରୁଆ ଗାଡି ଚଳାଇଲେ ୫ ହଜାର , ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ରାସ୍ତା ନଦେଲେ ୧୦ ହଜାର , ନିଶାସକ୍ତ ହୋଇ ଗାଡି ଚଳାଇଲେ ୧୦ ହଜାର , ମୋବାଇଲରେ କଥାହୋଇ ଗାଡି ଚଳାଇଲେ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ପଡିବ ।  

ଯେଉଁମାନେ ଭୋଗିଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଯେଉଁମାନେ ଦେଖିଛନ୍ତି ଆଉ ଯେଉଁମାନେ ଆଗୁଆ ସତର୍କ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେମାନେ ଏବେ ଆରଟିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଭିଡ ଲଗାଇଛନ୍ତି ।

ଗାଡିଗୁଡିକ ପଲ୍ୟୁସନ କ୍ଲିୟରାନ୍ସ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପେଟ୍ରୋଲପମ୍ପ ଓ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲୋକଙ୍କୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି । ଯାହାଦ୍ବାରା ଆଉ ଆରଟିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଗୁଡିକରେ ଗାଡିର ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁନାହିଁ । ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଆରଟିଓରେ ଲଣ୍ର୍ନିଙ୍ଗ ଓ ଡ୍ରାଇଭିଙ୍ଗ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ଅନଲାଇନ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସଂଖ୍ୟା ବଢାଇଲେ । ହେଲେ ଏବେବି ବିଭିନ୍ନ ଆରଟିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ କିଛି ଦଲାଲ ଲାପଟପ ନେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ଠକେଇ କରୁଛନ୍ତି । ସେପଟେ ସାଧାରଣ ଲୋକେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିନା ଲାଇସେନ୍ସରେ ଗାଡିଚଳାଉଥିବା ସ୍ବୀକାର କରିବା ସହିତ ନିଜର ଭୁଲ ମାନିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ନଭେମ୍ବର ୩୦ ସୁଧା ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ସାରିଦେଇଥିବେତ । ନା ଆହୁରି କିଛି ସମୟ ଲୋକଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସରକାରଙ୍କୁ  ଦେବାକୁ ପଡିବ ତାହା ଡିସେମ୍ବର ୧ କହିବ ।

   Related Posts