Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିନା ଛୁଞ୍ଚିରେ ଟିକା ନେବେ ଶିଶୁ, ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍ ନେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ପ୍ରାତଃ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ହାତୀ ହାବୁଡରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ପତ୍ନୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆସି ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ: ପତ୍ନୀ ଫେରିଗଲେ ନିଜ ଦେଶ, ଭାରତରେ ରହିଗଲା ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଶବ

2/05/2021 at 2:20 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୨/୦୫ : ମଧ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀର ନବୀ କରିମ ସ୍ଥିତ ଏକ ହୋଟେଲରେ ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ସେନାର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ମେଜର ଜେନେରାଲଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଗଲା। ପୋଲିସ ଆଫଗାନିସ୍ଥାନରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ଅସମର୍ଥ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଏହାପରେ ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ଦୂତାବାସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଦିଲ୍ଲୀ ଗେଟ ସ୍ଥିତ କବରସ୍ଥାନରେ ମହମ୍ମଦ ରହିମ ବର୍ଧକଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମ୍ମାନ ସହ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିଥିବା।

ମହମ୍ମଦ ରହିମ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ ତାରିଖରେ ନବୀ କରିମର ଏକ ହୋଟେଲରେ ରହିଥିଲେ। ସେ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସିଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀରେ ସେ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଗଲେ ଓ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଗଲା। ରହିମଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏପ୍ରିଲ ୨୪ ତାରିଖରେ ନିଜ ଦେଶକୁ ଫେରିଯାଇଥିଲେ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ରହିମଙ୍କ ପତ୍ନୀ କ୍ୟାନସରରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ। ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ ରେ ସେ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ନେଇ ଭାରତ ଆସିଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଥିଲା। ଏପ୍ରିଲ ୨୦ ରେ ରହିମ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଗଲେ। ଏପ୍ରିଲ ୨୩ ତାରିଖରେ ହୋଟେଲରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଗଲା। ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସେତେବେଳେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଥିଲେ। ସେ ରହିମଙ୍କୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଯୋଗାଯୋଗ କରିପାରିନଥିଲେ। ଫଳରେ ସେ ଦୂତାବାସ ସାହାଯ୍ୟରେ ୨୪ ତାରିଖରେ ନିଜ ଦେଶକୁ ଫେରିଗଲେ। ହୋଟେଲ କର୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଠାରୁ ରହିମଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ଆସି ତାଙ୍କ ଶବ ଶବଗୃହରେ ରଖିଦେଇଥିଲେ।

ଦୂତାବାସ ଜରିଆରେ ପୋଲିସ ରହିମଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲା। ରହିମଙ୍କ ପୁଅ ଭାରତ ଆସିପାରିବେନି କହିଥିଲେ। ଫଳରେ ଦୂତାବାସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପୋଲିସ ୨୭ ତାରିଖରେ ରହିମ ଶବକୁ କବର ଦେଇଥିଲା। ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା ଯେ ରହିମ ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ସେନାର ଜଣେ ବଡ ଅଧିକାରୀ ଥିଲେ। ସେ ଅନେକ ମେଡାଲ ମଧ୍ୟ ପାଇଥିଲେ।

   Related Posts