Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୪୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗରରେ ଦୁଇ ସାହି ମଧ୍ୟରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ୫ ଦିନ ପରେ ମିଳିଳା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ଶରୀରଠୁ ଅଲଗା ହୋଇ ପଡିଛି ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଠାକୁରପଡ଼ାରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ବଢିବ ବର୍ଷା, ୨୦ରୁ ବଦଳିବ ପାଗ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ସରକାରଙ୍କ ଅଣଦେଖା ପ୍ରତିବାଦରେ ଆଇନଜୀବୀ ବିକିଲେ ପରିବା, କରୋନା ଲକଡାଉନ୍ ପାଇଁ ସମସ୍ୟାରେ ଥିବା ରଖିଛନ୍ତି ଯୁକ୍ତି

9/07/2020 at 12:33 PM

କଟକ, ୦୯|୦୭:  ଲକଡାଉନରେ ରୋଜଗାର ହେଉନି । ପରିବାର ଚଳାଇବା କଷ୍ଟ ହୋଇ ଗଲାଣି । ସରକାରୀ ସହାୟତା ମଧ୍ୟ ମିଳୁନି । ଏହା ଥିଲା କଟକ ହାଇକୋର୍ଟ ଓକିଲଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ । କରୋନା ଆତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସରକାର ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ସହାୟତା ରାଶି ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ନାହିଁ । ଯାହାର ପ୍ରତିବାଦ କରିଛନ୍ତି ହାଇକୋର୍ଟର ଓକିଲ ।

ଅଭିନବ ଢଙ୍ଗରେ ପ୍ରତିବାଦ କରିଛନ୍ତି ଓକିଲ । ସେମାନେ ହାଇକୋର୍ଚ ସାମ୍ନାରେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିଛନ୍ତି । ଡାଲାରେ ବିଭିନ୍ନ ରକମର ପରିବା ଯଥା ଟମାଟ, ବାଇଗଣ, ଶାଗ, ପିଆଜି ଆଦି ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏପରି କରି ସେମାନେ ନିଜର ରୋଷ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ସହାୟତା ଦେବାକୁ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ ଜାରି ହୋଇଥିବା ଲକଡାଉନ୍‌ରେ ଅନେକଙ୍କ ଜୀବନ ଜୀବିକା ଚାଲିଯାଇଛି । ଦିନ ମଜୁରିଆ ଶ୍ରମିକମାନେ ମଧ୍ୟ ଏଥିରୁ ବାଦ୍ ପଡି ନାହାଁନ୍ତି । ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ରୋଜଗାରରେ କରୋନାର ଛାଟ ବାଜିଛି । ଓକିଲମାନେ ମଧ୍ୟ ନାନା ଅସୁବିଧାର ସାମ୍ନା କରୁଛନ୍ତି । ଲକଡାଉନ୍ ପାଇଁ କୋର୍ଟରେ ଗହଳି ଚହଳି ଲାଗି ରହୁନି । ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂରେ ମଧ୍ୟ ଶୁଣାଣି ହେଉଛି । ଫଳରେ ଓକିଲଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ମେରୁଦଣ୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛି ।

   Related Posts