Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ସାତକୋଶିଆର ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ନେଇ ଆଜି ପ୍ରଶାସନ ସ୍ତରର ହୋଇଛି ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଲୋଚନା

9/10/2018 at 6:36 PM

ସାତକୋଶିଆ ୦୯/୧୦- ସାତକୋଶିଆରୁ ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ନେଇ ବଢିଛି ପ୍ରଶାସନର ଚିନ୍ତା । ଏଥିପାଇଁ ଆଜି ପ୍ରଶାସନ ସ୍ତରର ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ସାତକୋଶିଆରୁ ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପାଇଁ ଦାବି ଉଠାଇଛନ୍ତି ସାତକୋଶିଆ ବାସୀ । ସେହିଭଳି ଜଳାପୋଡା ଭଙ୍ଗାରୁଜା କେସ୍ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଦାବି କରାଯାଇଛି ।ବନ୍ୟ ବିଭାଗ ବି କୋର ଏରିଆରେ ଥିବା ଗାଁ ଗୁଡିକୁ ଉଠାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖିଛି । ସେପଟେ ସାତକୋଶିଆର କୋର୍ ଏରିଆରେ ବାଘ କାହ୍ନା ସହ ଦୁଇ ବାଘୁଣୀ ବୁଲୁଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଲିଛି । ଅନୁଗୋଳ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅପରାହ୍ନରେ ଏନେଇ ବସିଥିଲା ବୈଠକ । ଏଥିରେ ସାତକୋଶିଆ ପ୍ରଜାସୁରକ୍ଷା ସମିତି ର ସଭ୍ୟ, ଜିଲାପାଳ,ଏଡିଏମ୍ ଅନୁଗୋଳ ଡିଏଫ୍ଓ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । କୋର ଏରିଆ ମଧ୍ୟରୁ କିଛି ଗାଁକୁ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖିଥିବା ବେଳେ ସାତକୋଶିଆ ବାସୀ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଏଠାରୁ ଶିଘ୍ର ସ୍ଥାନନ୍ତର ପାଇଁ ଦାବି ଉଠାଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଅନୁଗୋଳ ଆଡିସିନାଲ୍ ପିସିସିଏଫ୍ ଅନୁପସ୍ଥିତ ଥିବାରୁ ପ୍ରଜା ସୁରକ୍ଷା ସମିତି ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ସେପଟେ ସାତକୋଶିଆର କୋର ଏରିଆରେ କୁଆଡେ ବାଘ କାହ୍ନା ପାଖାପାଖି ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଛି ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀ । ସାତକୋଶିଆରେ ଥିବା ଅନ୍ୟଏକ ବାଘୁଣୀ ସହିତ ପୂର୍ବରୁ କାହ୍ନା ବୁଲୁଥିବା ବେଳେ ଏବେ ସୁନ୍ଦରୀକୁ କୋର ଏରିଆରେ ପଶିବା ପରେ କାହ୍ନା ଓ ସୁନ୍ଦରୀ ନିକଟତର ହେଲେଣି । ଉଭୟ ପରସ୍ପରଠାରୁ ୨ରୁ ୩ କିମି ଦୂରରେ ବିଚରଣ କରୁଛନ୍ତି । ସାତକୋଶିଆର ବାଘୁଣୀ କାହ୍ନାର ନିକଟତର ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ବି କାହ୍ନା ଏବେ ସୁନ୍ଦରୀ ପ୍ରେମରେ ପଡିଛି । ବାନ୍ଧବଗଡର ସୁନ୍ଦରୀ, ସାତକୋଶିଆର ବାଘୁଣୀ ଓ କାହ୍ନା ଏବେ ପାଖାପାଖି ୬ ରୁ ୭ କିମି ବ୍ୟବଧାନରେ ରହୁଛନ୍ତି । ସୁନ୍ଦରୀ ଓ କାହ୍ନା ଯେ କୌଣସି ସମୟରେ ନିକଟତର ହେବେ ବୋଲି ଆଶା ରଖିଛି ବନ ବିଭାଗ । ଏହି ସମୟରେ ସାଧାରଣତଃ ବାଘ ବାଘୁଣୀଙ୍କର ମେଟିଂ ସମୟ ଥିବାରୁ ସୁନ୍ଦରୀ ସାଥୀ ସଂଧାନରେ ଥିବା ବିଶେଷଜ୍ଞ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts