Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ପାଥୋଲାବରେ ବେଆଇନ୍ ଗର୍ଭପାତ ସମୟରେ ପ୍ରଶାସନର ଚଢାଉ , ଦୁଇ ଅଟକ

2/06/2019 at 9:31 AM

ନୟାଗଡ ୨/୬: କିଛି ଦିନର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ  ନୟାଗଡରେ ପୁଣି ବେଆଇନ୍ ଗର୍ଭପାତ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ସହରର ମେଡିକାଲ୍ ପଛପାକରେ ଥିବା ଏକ ବେଆଇନ୍ ପାଥୋଲାବ୍ରେ ଚଢାଉ ପରେ ଘଟଣା ଜଣାପଡିଛି । ସହରର ମେଡିକାଲ୍ ପଛପାଖରେ ନୟାଗଡ ଡାଇଗ୍ନୋଷ୍ଟିକ୍ ନାମରେ ଏକ ବେଆଇନ୍ ପାଥୋଲାବ୍ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେଲା ଚାଲିଆସୁଥିଲା । ଏଠାରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ତବେ ଶନିବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ଏହି ପାଥୋଲାବ୍ରେ ଚଢାଉ ପରେ ଏଠାରେ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେଲା ଗର୍ଭପାତ କରାଯାଉଥିଲା ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ନରସିଂହପୁର ମାଳିସାହି ଅଞ୍ଚଳର ଦମ୍ପତ୍ତି ସେଠାକାର ଜଣେ ନର୍ସଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ଗର୍ଭପାତ କରାଇବାପାଇଁ ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନୟାଗଡ ମେଡିକାଲ୍ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

ସେଠାରେ ପୂର୍ବ ଯୋଜନା ଅନୂଯାୟୀ ପାଥୋଲାବ୍ର ମାଲିକ ଶ୍ରୀଧର ପ୍ରଧାନ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସହଯୋଗୀ ନିଜକୁ ଗାଇନିକ୍ ଡାକ୍ତରର ପରିଚୟ ଦେଇ ସେମାନଙ୍କୁ ନିଜ ପାଥୋଲାବ୍କୁ ନେଇଆସିଥିଲେ । ରାତିରେ ଶ୍ରୀଧର ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ଗର୍ଭପାତ କରାଇବାପାଇଁ ଇଞେକସନ୍ ଦେବା ସହ ଏକ ମେଡିସିନ୍ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ । ଗର୍ଭପାତ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିବା ମେଡିସିନ୍ର ଖୋଳକୁ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରୀଧର ଘଟଣାକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି। ମହିଳାଙ୍କ ପେଟ କାଟୁଥିବାରୁ ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ରଖାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । 

ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟର ପଛପାଖରେ ବେଆଇନ୍ଭାବେ ଏକ ପାଥୋଲାବ୍ ଚାଲିବା ଏବଂ ସେଠାରେ ଗର୍ଭପାତ କରାଯାଉଥିବାବଳେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ପାରିବାପଣିଆ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ତେବେ ସ୍ବେଛାସେବୀଙ୍କ ଠାରୁ ଖବର ପାଇ ଗତକାଲି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦଶରେ ତହସିଲ୍ଦାର୍ , ଏ.ଡି.ଏମ୍.ଓ. ଏବଂ ଟାଉନ୍ ପୋଲିସ ଚଢାଉରେ ସାମିଲ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଘଟଣାର ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ଥିବା ଜଣାପଡିବାପରେ ପାଥୋଲାବ୍ରେ ତାଲା ପକାଇବା ସହ ଏହାର ମାଲିକ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଜଣେ ସହଯୋଗୀକୁ ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖିି ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ସେପଟେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲା ମୂଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଭର୍ତ୍ତି କରିଛି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ । 

ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦିନକୁଦିନ ଝିଅଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଉଥିବାରୁ ବେଟି ବଚାଓ ବେଟି ପଢାଓ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜରିଆରେ ବିଭିନ୍ନ ସଚେତନତା କରାଯାଉଥିବା ପ୍ରଶାସନ କହୁଥିବାବଳେ ଏଭଳି ବେଆଇନ୍ ଗର୍ଭପାତ ଘଟଣା ଯୋଜନାର ସଫଳତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ପ୍ରଶାସନର ଶିଥିଳତା ଯୋଗୁଁ ଏଭଳି ଘଟଣା ବାରମ୍ବାର ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ।

   Related Posts