Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସତ୍ତ୍ବେ ବେଧଡକ ଚାଲିଛି ପଲିଥିନ କାରବାର, ଜୟପୁରର ବିଭିନ୍ନ ହୋଲସେଲ ଓ ରିଟେଲ ଦୋକାନରେ ପ୍ରଶାସନ ଚଢାଉ

29/06/2019 at 4:11 PM

ଜୟପୁର ୨୯|୬: ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସତ୍ତ୍ବେ ଜୟପୁରରେ ବେଧଡକ ଚାଲିଛି ପଲିଥିନ କାରବାର । ବିନା ପଲିଥିନରେ ବ୍ୟବସାୟ ହେଉନି ବୋଲି ବେପାରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ । ଏମିତି ବାହାନା କରି ପଲିଥିନର ବହୁଳ ବ୍ୟବହାର ଚାଲିଛି । ଏବେ ପଲିଥିନକୁ ନେଇ ଟୁଇନ୍ ସିଟିରେ ଚଢାଉ ଆରମ୍ଭ ପରେ ଜୟପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ପ୍ରଶାସନର ନିଦ ଭାଙ୍ଗିଛି । ଜୟପୁରର ବିଭିନ୍ନ ହୋଲସେଲ ଓ ରିଟେଲ ଦୋକାନ ଉପରେ ଚଢାଉକରି ଜୋରିମାନା ଆଦାୟ କରିଛି ପ୍ରଶାସନ ।

ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରେ ବି ପଲିଥିନ୍ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ଲାଗି ପାରୁନି ରୋକ ।ଗ୍ରାହକ ଦୋକାନୀକୁ ପଲିଥିନ ମାଗୁଛନ୍ତି । ଆଉ ବ୍ୟବସାୟ ନାଁରେ ୫୦ ମାଇକ୍ରୋନରୁ ତଳକୁ ଥିବା ପଲିଥିନରେ ଜିନିଷ ଦେଉଛି ବ୍ୟବସାୟୀ। ତେଣୁ ବଜାରରେ ଯାହା ହାତରେ ଦେଖିବେ ପଲିଥିନ । ତେବେ ଟୁଇନ ସିଟିରେ ଚଢାଉ ପରେ ଜୟପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ପ୍ରଶାସନର ନିଦ ଭାଂଗିଛି । ଉପ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଏକ ଟିମ ଗଠନ କରି ବିଭିନ୍ନ ହୋଲସେଲ ଓ ରିଟେଲ ଦୋକାନ ଉପରେ ଚଢାଉ ହୋଇଛି । ମୋଟ ୨୫ଟି ଦୋକାନ ଉପରେ ଚଢାଉ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୫୮୦୦ ଟଂକା ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଇଛି।

ପ୍ରଶାସନର ଚଢାଉ ଦେଖି ଅନେକ ବ୍ୟବସାୟୀ ନିଜ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ କରି ଚାଲି ଯାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।ତେଣୁ ପ୍ରଶାସନର ଚଢାଉ କେବଳ ଲୋକ ଦେଖାଣିଆ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।  ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ରେଡ୍ ସଂପର୍କରେ ପୂର୍ବରୁ ଖବର ପାଇ ଯାଉଥିବାରୁ ଚଢାଉ କେବଳ ଧର୍ମକୁ ଆଖିଠାର ପରି ହେଉଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଖୋଦ୍ ବଜାର ସଂଘର ସଭାପତି । ନିମୟମିତ ଚଢ଼ାଉ ସହ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ  ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟାପକ ସଚେଚନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ଦାବି ହୋଇଛି ।

ପଲିଥିନ ବ୍ୟବହାର ଯୋଗୁ ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷଣ ହେବା ସହ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଏହାର କୁ ପ୍ରଭାବ ପଡୁଛି।ତେଣୁ ବ୍ୟବସାୟୀ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଗ୍ରାହକ ସମସ୍ତେ ଏ ଦିଗରେ ସଚେତନତା ହେବା ଆବଶ୍ୟକ।

   Related Posts