Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ପୁଲୱାମା ହମଲାର ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ଆଦିଲ : କିଛି ବର୍ଷ ତଳେ ଜମ୍ମୁ ଯିବା ପାଇଁ ବାହାରିଥିଲା ଘରୁ…ବନିଗଲା ଖତରନାକ ଆତଙ୍କବାଦୀ

16/02/2019 at 2:37 PM

ଜମ୍ମୁ ୧୬/୨:ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ସିଆରପିଏଫ ଜବାନ ଏକାଠି ଯାଉଥିବାବେଳେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଫିଦାୟିନ୍ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ଆଦିଲଙ୍କ ପିତା ଗୁଲାମ ଡାର ପୁଅର ଆତଙ୍କବାଦ ଗତିବିଧି ବିଷୟରେ ଜାଣିନଥିଲେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ପୁଅର ଆତଙ୍କବାଦୀ ହେବା ଏବଂ ସୁଇସାଇଡ ମିଶନ ବିଷୟରେ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ହିଁ ପୋଲିସଠୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଗୁଲାମଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଆଦିଲ ଦ୍ବାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥାଆନ୍ତା। ସେ ଘରୁ ଜମ୍ମୁ ଯିବେ ବୋଲି କହି ବାହାରିଥିଲା ଏବଂ ତାପରଠୁ ଆଉ ଫେରିନଥିଲା।

ତାଙ୍କୁ କୈାଣସି ପ୍ରକାର ଅନ୍ଦାଜା ନଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବେ। ଆଦିଲ ପୁଲଓ୍ବାମାର ଗୁଣ୍ଡିବାଗରୁ ଗାୟବ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଦୁଇ ବନ୍ଧୁ ତୈାସିଫ ଏବଂ ଓ୍ବାସିମ୍ ମଧ୍ୟ ଗାୟବ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ତୈାସିଫଙ୍କ ବଡ଼ ଭାଇ ମଞ୍ଜୁର ଅହମଦ ଡାର ମଧ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଥିଲା ଏବଂ ୨୦୧୬ରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲା।

ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଶ୍ରୀନଗର ତଥା ଘାଟିର ଅନ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ହାଇ ଆଲର୍ଟ ଜାରି ହୋଇଛି।  ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘାଟିରେ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ,ପୋଲିସ୍ ଥାନା ତଥା କୋଇଲା ଖଣି ବାହାରେ ମଧ୍ୟ ଗାଡ଼ି ରଖିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଉନାହିଁ। କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ନାକାବନ୍ଦୀ କରି ଚେକିଙ୍ଗ୍ ଚାଲିଛି। ଯିବା ଆସିବା କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି। ଏପରିକି ମଧ୍ୟ କ୍ୟାମ୍ପସରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ଭିତରକୁ ଛଡ଼ା ଯାଉଛି।

ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପିଡିପିର ମୁଖ୍ୟ ମେହବୁବା ମୁଫ୍ତି ଭାଜପା ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ବ୍ୟଙ୍ଗାତ୍ମକ ଶୈଳୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ମଧ୍ୟ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କରିବା କଥା କହୁଛନ୍ତି। ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀ ବିମାନରୁ ରାଜନୈତିକ ଯୋଗସୂତ୍ର ପାଇଁ ଚେନ୍ନାଇ ଗଲେ। ଉରି ଫିଲ୍ମର ଡାୟଲଗ୍ କହିବାର କୈାଣସି ମୂଲ୍ୟ ନାହିଁ। ଏହି ସବୁ ପରିବାର ପ୍ରତି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଏମାନେ ପ୍ରଚାର କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି।

   Related Posts