Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ଜେଇଙ୍କୁ ଉଠବସ କରିବା ଘଟଣା : ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପରେ ବି ଆକ୍ସନକୁ ଆସୁନି ପୋଲିସ, ଆଜି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ଆଦିବାସୀ ସଂଘ

12/06/2019 at 9:30 AM

ପାଟଣାଗଡ ୧୨|୬: ପୂର୍ତ୍ତବିଭାଗର କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସାଧାରଣରେ ଉଠବସ୍ କରିବା ଘଟଣାରେ ପାଟଣାଗଡ଼ ବିଧାୟକ ସରୋଜ ମେହେରଙ୍କୁ କେବେ ବାନ୍ଧିବ ପୋଲିସ ? ଘଟଣାର ୬ଦିନ ପରେ ବି ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଶୂନ୍ । ଏମିତିକି ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲାପାଳ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାର ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ଯାଂଚ କରି ବିଧାୟକ ଦୋଷୀ ବୋଲି ସରକାରଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ଦେଇସାରିଲେଣି । ତଥାପି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିବା ବଦଳରେ ନିଜେ ହାତବାନ୍ଧି ବସିଛି ବଲାଙ୍ଗିର ପୋଲିସ । ଯାହାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ଅସନ୍ତୋଷର ଦେଖାଦେଇଛି ।

ଏନେଇ ଆଜି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ଜିଲ୍ଲା ଆଦିବାସୀ ସଂଘ । ଆଉ ବିଧାୟକ ସରୋଜ ମେହେରଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରିବା ସହ ତାଙ୍କର ବିଧାୟକ ପଦ ରଦ୍ଦ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି । ସେପଟେ ଅଯଥା ବାହାଦୁରି ଦେଖାଇ ଆଇନର ଜାଲ ଭିତରେ ଫସିଥିବା ବିଧାୟକ ସରୋଜ ମେହେର ନିଜ ସପକ୍ଷରେ ସମର୍ଥନ ଜୁଟାଇବାକୁ ଭରପୁର ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ।

ଏବେ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ପାଟଣାଗଡ଼ ଓବିସି ମଞ୍ଚ । ବିଧାୟକ ସରୋଜ ମେହେର ନିଜେ ଓବିସି ମଞ୍ଚର ସକ୍ରିୟ ସଦସ୍ୟ ହୋଇଥିବାରୁ କନିଷ୍ଠ ଜନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଜାତିଆଣ ଭିତ୍ତିକ ଅପମାନ କିମ୍ବା ଆକ୍ଷେପ କରିବା ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁନି ବୋଲି ଯୁକ୍ତି ବାଢ଼ୁଛି ଓବିସି ମଞ୍ଚ । ହେଲେ ପୋଲିସ କିନ୍ତୁ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ ପରେ ବିଧାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଟ୍ରୋସିଟି ଆକ୍ଟରେ ଦଫା ଲଗାଇଛି । ତେବେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପରେ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ବାନ୍ଧୁନଥିବା ପୋଲିସ କାହା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି ତାହା ହିଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟର ବଡ଼ ପ୍ରଶ୍ନ ।

   Related Posts